Спікери форуму «Туризм в Україні: вимоги сьогодення»

Туристично-економічний форум «Туризм в Україні: вимоги сьогодення» відбувся в Умані 9-10 червня, хоча був запланований ще на травень. Ворожа атака на місто змусила організаторів Уманську міську раду та Агентство регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад змінити дати і перенести захід, але не змінила впертість та завзятість у намірі розвивати туристичну галузь в Україні.

«Один з ключових аспектів зараз – це формування механізмів внутрішньокризового управління туристичним бізнесом в умовах сучасності. У змінних економічних та соціальних умовах, зокрема під час кризових ситуацій, необхідно мати ефективні інструменти для управління та адаптації до змін, аби зберегти стійкість туристичного сектору», – зазначив на відкритті форуму голова АРР Таврійського об’єднання територіальних громад Павло Ярмій, який з власного досвіду знає, як це – вкласти серце й душу у туристичну справу.

На Херсонщині пан Петро розвинув унікальні й успішні туристичні маршрути та проєкти, але через окупацію змушений був залишити все і будувати заново вже на Уманщині. Це, зокрема, й спонукало Павла Ярмія ініціювати об’єднання представників турсфери вже на новому місці, і форум «Туризм в Україні: вимоги сьогодення» – один з кроків на цьому шляху.

Павло Ярмій
Учасники форуму «Туризм в Україні: вимоги сьогодення»
Потреби нашого часу

Форум тривав три дні, програма була насиченою. У перший день відбулися виступи спікерів, нетворкінг, обмін досвідом, презентація туристичного потенціалу регіону.

День другий був присвячений відкриттю туристично-інформаційного центру в Умані і промо-туру – екскурсіям туристичними маршрутами агротуристичного кластеру «Шляхами Трипільської Праматері» для спеціалістів туристичної галузі та ЗМІ.

Третій день учасники форуму мали можливість відвідати виставкові заходи “Експо&Маркет Софіївський”.

Попри різномантну програму, основна увага все ж була присвячена проблемам і новим проєктам розвитку туризму в Україні, методології розбудови економіки громад під час війни; перспективам розвитку кластерної моделі розвитку туристичних дестинацій; підтримці малого та середнього бізнесу в сфері агротуризму і презентаціям туристичних принад громад Черкащини та Вінниччини.

Учасники форуму «Туризм в Україні: вимоги сьогодення»
Спікер форуму «Туризм в Україні: вимоги сьогодення»
Широке коло фахівців

У форумі, який гостинно приймав Уманський національний університет садівництва, взяли участь понад півтори сотні фахівців з різних областей України: експерти регіонального розвитку та розвитку туризму в Україні, представники державного агентства розвитку туризму в Україні, представники ОМС, бізнесу та ВПО, котрі впровадили підприємництво під час війни; туроператори та турагенти, представники туристичного сектору з усіх областей України; журналісти та блогери; представники українських і міжнародних донорських організацій; представники закладів вищої освіти, що мають освітню програму “Туризм”.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся начальник ЧОВА Ігор Табурець та міський голова Умані Ірина Плетньова. Вони наголосили на важливості розвитку туризму, адже це сприяє відродженню європейського життя в Україні.

Спікери форуму «Туризм в Україні: вимоги сьогодення»
Павло Ярмій презентує кластер «Шляхами Трипільської Праматері»
«Шляхами Трипільської праматері»

Презентація цього туристично-економічного проєкту – агротуристичного кластеру стала родзинкою форуму. Представив його Павло Ярмій, він же керівник та ініціатор. Кластер предбачає широку і різноманітну співпрацю та взаємодію представників різних напрямів туристичної галузі – історико-культурні маршрути, гастротуризм, агротуризм. До кластеру долучилися Уманська, Черкаська, Дмитрушківська, Ладижинська, Паланська, Христинівська, Тальнівська, Підвисоцька, Буцька, Маньківська, Монастирищенська, Бабанська, Ямпільська, Студенянська громади.

Учасники форуму мали можливість проїхати «Шляхами Трипільської праматері». Зокрема, організатори влаштували екскурсійну програму «Гостинна земля трипільців» Умань-Тальне, до палацу Шувалових в селі Легедзине, в державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура». Також учасники ознайомилися з екскурсійною програмою «5D подорож-магія природи» Умань та відвідали ботанічний сад Сергія Дорошенка.

Підписання меморандуму про співпрацю
Далі буде…

Обговорення, презентації, обмін досвідом та обговорення планів – важлива частина форуму, але його ефективність вимірюється все ж у практичним результатом, який почне впливати, підтримувати й розвивати український туризм вже сьогодні, в нинішніх умовах, попри війну. Таким результатом стало підписання конкретного меморандуму про співпрацю: це меморандум про створення та реалізацію на територіях Черкаської, Вінницької та Кіровоградської областей уже згаданого вище агротуристичного кластера “Шляхи Трипільської праматері”.

Документ підписали Уманська міська територіальна громада з 19 територіальними громадами, трьома агентствами регіонального розвитку, АРР Таврійського об’єднання територіальних громад, Державним історико-культурним заповідником “Трипільська культура” та Національним дендрологічним парком “Софіївка” Національної академії наук України.

Це означає, що вв Україні запрацює не просто новий туристичний маршрут, а окремий повноцінний туристично-економічний напрям, який об’єднає різноманітні сфери – від історико-культурних центрів до ресторанно-готельних комплексів. Тож, вже готуємося відправитися «Шляхами Трипільської праматері».