Знову хороші жіночі новини! Тішимося і прагнемо, аби їх було більше – про нові жіночі звитяги, гендерні зміни на краще, про потрібні для жінок нововведення і просто маленькі жіночі радощі 🙂

З 1 квітня 2021 року українки йтимуть на пенсію з 60 років
Модель Дженні Хершовіц

З 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок в Україні становитиме 60 років. Ці зміни прийняті відповідно до Пенсійної реформи, ухваленої 2011 року.

Відтепер у 60 років ітимуть на пенсію жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року.

Щоб отримати пенсію за віком, людина повинна мати страховий стаж не менше ніж 28 років. Якщо його немає, то мінімальний вік для виходу на пенсію у 2021 році становитиме 63 роки. Фактично пенсійний вік для жінок тепер такий самий, як у чоловіків.

Українська тенісистка Еліна Світоліна перемогла найсильнішу тенісистку Росії
Еліна Світоліна

Українська тенісистка Еліна Світоліна під час турніру в Маямі виграла матч у Катерини Александрової, найсильнішої російської тенісистки.

Для цього першій ракетці України знадобилося лише 2 сети. Загалом матч тривав півтора години і завершився на користь Еліни Світоліної з рахунком 7:6 і 6:4.

В іспанському уряді більшість посад отримали жінки
Чотири новопризначені віцепрем’єрки уряду Іспанії

В Іспанії сформовано новий уряд, в якому 12 посад отримали жінки, а чоловіки, відповідно, отримали 10 портфелів. При цьому чотири ключові посади віцепрем’єра також обійняли жінки.

Таким чином Іспанія стала шостою країною у світі з найвищою часткою жінок у раді міністрів. «Досі у нас було рівне представництво, тепер ми феміністський уряд, тому що ставимо феміністських лідерів на чолі уряду. Ми – єдиний у світі уряд з чотирма жінками-віцепрем’єрками», – сказав прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

У Новій Зеландії пари, що пережили викидень, можуть взяти відпустку
Джинні Андерсен під час обговорення законопроекту

У Новій Зеландії батьки, які пережили викидень або після народження мертвої дитини, відтепер матимуть змогу взяти триденну відпустку. Парламент країни прийняв такий закон, який поширюється як на жінку, так і на чоловіка. «Горе через викидень – це не хвороба, а втрата. Ця втрата потребує часу, щоб відновитися фізично і щоб оговтатися морально, причому оговтатися разом із партнером», – зазначила ініціаторка закону, депутатка Джинні Андерсен.

Нова Зеландія – друга країна у світі після Індії, яка запровадила відпустки через викидень. У Канаді жінка, яка втратила дитину за 17 тижнів до призначеного терміну, має право на 17 тижнів неоплачуваної відпустки. У Великій Британії якщо дитина народжується мертвою, то жінка має право на відпустку і виплати, як після  вагітності й пологів.

В Танзанії вперше президенткою стала жінка
Самія Хасан Сулуху, перша жінка на чолі Танзанії

Вперше в історії Танзанії президенткою стала Самія Хасан Сулуху. Їй 61 рік, і до цього вона займала посаду віцепрезидентки.

Очолити країну пані Сулуху довірили після раптової смерті глави держави Джона Маґуфулі, обраного минулого року. За даними місцевої преси, він помер від COVID-19, хоча не визнавав епідемії.  

Згідно з конституцією Танзанії, у такому випадку країну очолює віцепрезидент і має право пребувати на цій посаді до наступних виборів у 2025 році.

Жінкам в швейцарській армії дозволили носити жіночу білизну
FABRICE COFFRINI/Getty Images

До цього часу усім жінкам в армії Швейцарї видавалася чоловіча військова форма з виключно чоловічим набором білизни – так-так, з чоловічими трусами і майками. Жінки змушені були їх одягати, але вже з цієї весни матимуть жіночу військову білизну та ще й у двох варіантах – для теплої та холодної пори року.

Між іншим, зараз в армії Швейцарії лише 1% жінок, але уряд планує збільшити цей показник до 10%.

Кортні Кардашьян одягла сорочку українського дизайнера TSWTRS
Кортні Кардашьян в сорочці українського бренду TSWTRS

Кортні Кардашьян вже не вперше обирає одяг українського бренду. Нещодавно американська зірка одягла лаковану чорну сорочку TSWTRS на турнір UFC 260 в Лас-Вегасі, який відвідала разом зі своїм бойфрендом Тревісом Баркером. Трошки раніше вона вже виходила в люди у сірому боді цього ж українського бренду. Явно його фанатка 🙂

За матеріалами The Guardian, Радіо Свобода, ВВС Україна, El Pais, 50vidsotkiv.org.ua, Новое время.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: