Так, ми знаємо, що славнозвісні коноплі з давніх часів використовують зовсім не для паління 🙂 Але не підозрювали, що з них можна створити стільки виробів! Не старомодних, а сучасних, екологічних і, що найважливіше, корисних для здоров’я.

Виявляється, конопляне волокно добре поглинає піт і запах, міцне і зносостійке, антистатичне і не накопичує пил, легко переться і добре прасується, воно несприйнятливе до бактерій, цвілі і грибків, добре регулює термобаланс і є порятунком для алергіків. Постіль з конопель вважається найздоровішою, одяг з цієї рослини є екологічно чистим. Конопляне взуття радять тим, у кого дуже потіють ноги. І все це створюють у нас, в Україні – на батьківщині коноплярства.

Марок небагато: ми знайшли лише п’ять, але їхні малі, майже сімейні виробництва – гарантія якості, добротності і чистої сировини. Обирайте, бо ми вже «підсіли» на конопляні простирадла, печиво та кеди 🙂


“Українські коноплі”

Цей інтернет-магазин пропонує, напевно, найширший із знайдених нами асортиментів «конопляних» товарів – аж до косметики і продуктів харчування. Тут можна придбати і капці, і кеди, і шапку, зв’язану з рослинного волокна, ковдри і куртки з конопляним утеплювачем, цукерки з конопляного насіння і навіть крісло-пуф, набите коноплями. З цікавинок: мило і скраби з конопляними висівками, мочалки і мильниці, сплетені з волокна, ще й цукерки з суміші конопляного насіння та протеїну. 


ТМ DEVOHOME

Офіційно марка називає себе інтернет-магазином, насправді це ціла дизайнерсько-виробнича майстерня, де текстиль і одяг з конопляного волокна шиють власноруч і за авторським дизайном. Пропонують і ковдри, і постільні набори, і кухонний текстиль. Бренд використовує тільки натуральні волокна, обробляє його у техніці термоспікання і минулого року здивував… конопляними шубами. Їхнє хутро нагадує необроблену овчину, але насправді це – неткане рослинне волокно. Воно тепле, дихаюче, регулює вологообмін і легше, ніж натуральне. Таку шубу можна ще й прати!


Еко-Крам

Ця харківська марка працює ще й з льоном, але з конопель пропонує дуже багато корисних дрібничок, не лише постіль і одяг: кумедні подушки-обнімашки, пенали для шкільного приладдя, гаманці, косметички, бейсболки, рюкзаки і вишиванки. Кожна річ виткана з органічного рослинного полотна і є хорошим підтвердженням гасла бренду: жити в стилі еко – це модно.


Bosston

Марка має дуже розмаїтий конопляний асортимент. Шиє не лише сукні та пальта з рослинного волокна, а й стильні комбінезони. Мають лінію рюкзаків, тобин і взуття Hemp Line, до речі, без жодного синтетичного матеріалу навіть у підошві. Також Bosston виробляє сумки, іграшки з коноплі і – фірмову річ – штори! Вони і від сонячного світла захищають і одночасно повітря очищають, забезпечують вентиляцію і не виділяють шкідливих речовин при нагріванні.


ТМ «Агро-Ханф»

Виготовлення товарів з коноплі – додаткова діяльність цього великого полтавського сільського господарства, яке спеціалізується на вирощуванні сільгоспкультур. Коноплі тут йдуть теж на текстиль та одяг. Марка пропонує багато шкарпеток, взуття, ковдри, подушки і наматрацники з утеплювачем з конопляних волокон. Подушки, наприклад, пошиті ще й з простьобаного високоякісного сатину-напірника і врятують алергіків і найкращі для сну дітей. Взяли собі на замітку 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: