Знайомі та колеги питають при зустрічі: “Як справи?”, соцмережі цікавляться: “Що у вас на думці?”, а ви не знаєте що відповісти. У часи випробувань, що випали на нашу долю, правдиві відповіді можуть суттєво відрізнятися від зручної скоромовки “все окей, я в порядку, а ти?” Стресостійкість зараз – не просто “прокачка скіла”, а важлива навичка для виживання та перемоги. Як її зміцнити й розвинути – відповіді є у добірці книжок від національної книжкової платформи Yakaboo.    


Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я
Дарка Озерна

Визначимось з поняттями психічного здоров’я. Звісно, самодопомога не замінить психолога чи психіатра, але ця книжка може бути початком шляху до кращого самопочуття. У ній ви знайдете не лише базову інформацію про психічне здоров’я із посиланнями на медичні протоколи, а й певну систему орієнтирів.

Авторка орієнтується на український контекст: що в нас про що кажуть, які існують стереотипи, які виникають проблеми, що їх спричиняє та які їхні можливі наслідки.

Книга складається з двох частин: загальна інформація про психічний стан людини, його зв’язок із фізичним станом, а також огляд найпоширеніших психічних розладів. 


Звільнений розум.
Як стати психологічно гнучким і подолати Внутрішнього Диктатора
Стівен Гаєс

Якщо вже ці часи випали нам, то давайте проживемо їх свідомо. Автор цієї книжки, психолог і дослідник Стівен Гаєс знайомить нас з одним із найпотужніших нині підходів до поліпшення життя – терапією прийняття та відповідальності.

Природою в нас закладено інстинкт уникання всього, що спричинює страх і біль, але зажити повноцінним і змістовним життям зможе лише той, хто навчиться приймати свою вразливість і повертатися лицем до болю, опанувавши навички психологічної гнучкості.

Книжка пропонує не тільки цікаві факти та результати досліджень, а й прості та дієві вправи, що допоможуть звільнити розум від внутрішнього критичного сприйняття.


Книга настроїв.
Як я приборкала негативні емоції та повернула собі радість життя
Лорен Мартін

Зараз ми часто згадуємо свої моменти смутку до війни і думаємо: о, мені б зараз ті проблеми. Так, зараз не мати негативних думок просто неможливо, ситуація, яку ми проживаємо — об’єктивно одна з найбільш травмуючих. Не варто штучно “виганяти” негативні думки. Можна намагатися не крутити їх в голові постійно. Це важливо і на майбутнє, адже, як ми впевнилися, люди почуваються нещасними навіть перебуваючи у повній безпеці та відносному добробуті.

Крізь призму власного сприйняття, залучаючи літературу, філософію, гумор та науку, авторка розбирається в причинах перепадів настрою та показує спосіб, як приборкати негативні емоції та повернути радість життя.


Корисні самонавіювання. Сила й парадокс нашого мозку, схильного до самообману
Білл Меслер, Шанкар Ведантам

Краще гірка правда, ніж солодка брехня? Так і ні. У цій книжці зібрано багато незвичайних історій, розповідей про наукові дослідження й численні експерименти з несподіваними результатами про користь великої чи маленької “брехні” для успіху й добробуту.

Брехня, маленька чи велика, підтримує наше щоденне спілкування з друзями, партнерами та колегами. Вона допомагає подружнім парам довше бути разом, деяким народам — гуртуватися. Іноді варто переконати себе у чомусь, що здається неможливим — і тоді це станеться. 


Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось
Тара Шустер

Гасло книги: “Будь готова дати жару”. Чи на часі любов до себе? Чи на часі купити собі квіти, абонемент до спортзалу? Так, турбота про себе на часі завжди, вона є запорукою нашого психічного добробуту та продуктивності.

В цій книжці авторка розповідає історію власного перевиховання: завдяки простим щоденним ритуалам Тара змінила свою свідомість, тіло та стосунки. Її поради допоможуть вам розкопати та зцілити любов’ю свої приховані емоційні рани, розпізнати несвідомі переконання-самообмеження і позбутися їх, розвінчати внутрішнього недруга та захиститися від самокритики.

Готові розпочинати кожен день наснажено, натхненно й створити собі дійсно чудове життя? Читайте, практикуйте, любіть себе. 


Звільнись від емоційного насилля.
Як розірвати замкнене коло приниження і сорому в стосунках
Беверлі Енґел

Токсичні стосунки спустошують особистість, але від них дуже важко звільнитись. Авторка книжки, відома психотерапевтка Беверлі Енґел, навчить розпізнавати найбільш руйнівні техніки аб`юзерів, якими вони здатні зламати та підкорити своїх жертв.

Авторка провадить читачів і читачок до звільнення від сорому, що не дає їм того життя (і тієї любові), на яке вони заслуговують. Книжка допомагає почати процес зцілення шляхом виконання конкретних кроків, які допоможуть загоїти душевні рани, відновити впевненість у собі та, зрештою, стати настільки сильними, щоб наважитися піти назавжди. 


Зимівля. Цінність відпочинку й усамітнення у скрутні часи
Кетрін Мей

Готуватися до зимівлі варто вже. Цьогоріч мова не тільки про “складний опалювальний сезон” — це випробування, яке ми не обирали, але можемо обирати, як його прожити.

Кетрін Мей пережила власний період «зими»: її чоловік захворів, син перестав відвідувати школу, а проблеми зі здоров’ям змусили покинути роботу. Це прониклива історія, що пропонує нам способи, як піклуватися про себе та відновлюватися під час зимівлі.

Ба більше, спорадичні суворі зимівлі приносять користь. Нам треба перестати сприймати ці періоди свого життя як щось безглузде. Усе має сенс і, можливо, зробить нас кращими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: