Книголав, мандрівки, туризм
Ілюстрація з «Книги-мандрівки. Україна», видавництво “Книголав”

Ці туристичні ресурси знають все: коли у долині нарцисів розквітнуть мільйони квітів, в Полтаві пройде фестиваль галушок, а в Мукачеві – фестиваль божолє, де під Одесою зустріти буйволів, а на Херсонщині політати на кайті. Перегляньте їх напередодні вихідних та канікул: може, сплануєте власну мандрівку Україною. Або й дві-три, як ми, – бо ж стільки гарних місць і пропозицій!

Ukraine is: https://www.ukraine-is.com

Ukraine is – велика онлайн-платформа про цікаві відомі й не дуже відомі місця, ілюстрована гарними фото, чесними враженнями мандрівників і сформована на справді перевірених поїздках та досвіді. Окремий плюс: близько двадцяти онлайн-путівників містами України, які містять багато практичної інформації щодо маршрутів, які варто пройти, закладів, які варто відвідати, місць, де можна зупинитися, тощо. Це своєрідний Trip Advisor по-українськи, при якому діє туристична агенція «Абикуди».

Україна Інкогніта: http://ukrainaincognita.com

Ресурс, на якому можна довідатися про безліч цікавих місць, передивитися відео і фото, почитати історичні довідки та нариси і враження мандрівників. Пошук можна здійснювати за регіоном чи за типом цікавинки: “Замки та фортеці”, “Палаци та садиби”, “Храми та монастирі”, “Заповідники”. “Національні парки”…

Є також календар подій, а “вишенька на торті” – можливість, не відходячи від каси, замовити поїздку чи екскурсію

Книголав, ілюстрації
Ілюстрація з «Книги-мандрівки. Україна», видавництво “Книголав”
Ukraїner: http://ukrainer.net

Це сайт для “почитати і подивитися”. Як пишуть його засновники: “Ukraїner — новий медіа-проект, який має на меті шляхом ретельних досліджень зрозуміти і сформулювати, ким ми є». І додають: “Ukraїner розповідатиме пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей та мистецтво. Про новаторів та експериментаторів, про агентів змін та перетворення просторів”. Ресурс, скоріше, – для любителів лонгрідів, але класних фото і відео йому не бракує. Отже, читайте надихайтеся та плануйте маршрут.

Подорожі Україною: http://ua-travels.in.ua

Сайт позиціонує себе як “Найбільша добірка подорожей Україною від блогерів та мандрівників”. Тут дійсно багато репортажів із подорожей Україною, і деякі з них змусять вас по-новому подивитися навіть на знайомі місця. Крім статей та репортажів ви також знайдете дайджест туристичних новин, готові розроблені маршрути, музейний гід, лайфхаки, інформацію про актуальні події, блоги…

Життя як подорож: http://lifeistravel.com.ua

Сайт створив київський блогер і мандрівник, і значна його частина присвячена поїздкам Україною. Тут немає статей у звичному розумінні, але є репортажі з мандрівок, власні враження, роздуми та оцінки і, що дуже важливо, безліч практичних і актуальних порад з конкретного досвіду. І, звичайно ж, чудові фотографії.

А ще тут можна коментувати, ділитися власними думками і ставити запитання

Подорожі Тернопільщиною: http://ternotour.com.ua

Сайт, створений Відділом туризму Тернопільської ОДА, – приклад того, як треба робити офіційну сторінку області, яка займає чи не перше місце в країні за кількістю туристичних атракцій. На порталі є багато інформації про цікаві місця (вони поділені за районами), туристичні маршрути, туристична карта області, календар подій, відомості про музеї, транспорт, інфраструктуру та багато цікавинок.

Подорожі Закарпаттям: https://tourinform.org.ua

Ще один суто регіональний ресурс – Турінформ Закарпаття, дуже корисний для планування подорожей, якщо думаєте відпочити в українських «Альпах»). А якщо навіть не думали, то таке бажання одразу з’явиться. Цікаві статті, планувальник відпочинку, корисні ідеї і рекомендації, календар подій, зручний пошук… Може, там й зустрінемося? 🙂

До речі, з грудня по квітень сезон відпочинку триватиме у Французьких Альпах: тому віримо, що і в українок буде можливість відпочивати у тих неймовірних місцях.

Ми, звісно, не претендуємо на звання туристичного ресурсу, але теж можемо рекомендувати перевірені маршрути. Наприклад, у Полтаву. Це не лише батьківщина Котляревського, а ще й містичне, масонське, театральне і губернське місто! Зібрали тут повну інформацію: де зупинитися, що подивитися, що посмакувати.

Читайте також:
Як українки в гаремі побували
Маршрут на вихідні: місто Шаргород
Відпочинок в Прикарпатті: стежками забутих предків