Ці «О» склали мудрі люди психологи вже давно для здолання криз у собі, в сім’ї, у взаєминах, в цілому в бутті. Ми дописали від себе ще шосте «о» – теж на нашу думку важливе, цікаво, чи вгадаєте, яке 🙂

Оцінки

Передусім емоційні й чужі. Вони й у звичному житті часто суб’єктивні, а зараз ще й «накручені» панікою, безпорадністю чи перенасиченням інформації. В час, коли вмикається страх чи злість, дуже важливо аналізувати і зберігати здоровий глузд. Зберігаймо!

Образи

У стані постійного стресу збільшується роздратованість. Навіть давня невинна звичка коханого залишати чашку на столі може раптом спричинити скандал, витягнути старі і створити нові образи. Будьмо поблажливими й делікатними зараз.

Осуд

Перш ніж зробити в цей непростий час декому зауваження – скажімо, про лінощі помити після себе чашку, згадаймо сентенцію психологів. На їхню думку, все, що ми засуджуємо, є в нас самих, це наша невизнана тіньова частина. Тобто ви теж ліниві – хоча б у тому, що за стільки років не обговорили з чоловіком ваші звички.

Очікування

У нинішній непевний час замість «А я думала…», «Я ж розраховувала», «Я вважала, що ти…» має бути тверезий і практичний погляд перш за все на свої можливості та відповідні кроки, а не можливості когось для вас. Не очікуємо, а діємо: дбаємо самі про себе й близьких.

Обмеження

Їх насправді немає, всі вони в голові. Так, у багатьох зараз режим економії, багато з нас на чужині і не можуть свобі дозволити багато речей – ну і що? Облаштуймо все це вдома. Обмеження в бюджеті теж можна пережити: згадати мамині рецепти, готувати вдома, не скуповувати бездумно “марципани” і… худнути, літо ж прийшло 🙂 Головне, що всі здорові-живі.

Об’їдання

До сказаного вище. Якість життя вимірюється не запасами гречки, не тим, що є в холодильнику, а тим, що є в тобі, в стосунках з собою, рідними, світом. І зараз чудовий шанс саме це наповнити досхочу.

Перелічені «О» треба конче замінити на інші: оптимізм, обачливість, осмисленість і, звісно, обійми – навіть дистанційні. Без цього зараз ніяк…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: