Страшно, дівчата? Це ми так навмисно назвали список звичних речей у наших оселях, які тишком-нишком провокують проблеми зі здоров’ям – аж до алергій і астми. Список склав відомий журнал Good Housekeeping, а ми йому віримо. Та й самі розуміємо небезпеку, хоча – каємося – часто ігноруємо через лінощі і брак часу:

1. Брудні вентиляційні решітки, передусім, на кухні
І от через цю сіру липку «вату» з пилу ми дихаємо. А це, між іншим, провокатор алергій і затхлого запаху в квартирі.

2. Несвіжа постіль, старі ковдри й подушки
Щоб не знайомитися з пиловими кліщами і не знати, що таке шкірні алергії та висипання, простирадла бажано змінювати раз в тиждень, наволочки раз в три дні, ковдри й подушки чистити або міняти на нові раз в рік. Хоча б.

3. Переповнені пилозбірники в пилососах
Два-три прибирання в квартирі – і їх треба очистити від волосні, пилу, крихт, сміття, шерсті. При наступному прибиранні мікрочасточки від цього «багатства» просто викидаються назад в повітря через вентиляційний отвір пилососа.

4. Вогкі килимки у ванній
Від постійної вологи і мокрих ніг тут накопичується все, що завгодно: навіть спори плісняви. Запобігає “розсаді” часте просушування, прання текстильних килимків при високих температурах, а гумових – періодичне миття з кількома краплями якогось доместосу.

5. Полиці і пази холодильника
Протирати їх потрібно регулярно і класти лише чисті продукти. Пляшку молока теж краще протерти після магазину. Якщо, звісно, не хочеться мати поруч зі шматком «краківської» кишкові палички і всяких невидимих оку паразитів.

Між іншим, клавіатура компу, над якою ми зараз п’ємо каву, перечитуючи цей допис, – один з найбільших розсадників бактерій, але чомусь Good Housekeeping їх до списку не додав, а ми знову забули протерти. А ви? 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: