Новин чимало, і суто жіночих серед них більшає. Принаймі, редакція журналу «Українки» вже котрий тиждень має з чого готувати добірку. Цього разу додалося ще п’ять новин.

Українська вчителька увійшла до ТОП-50 вчителів світу
Наталя Гладких, номінантка ТОП_50 кращих вчителів світу

Точніше, два українських вчителя увійшли до ТОП-50 вчителів світу – Олександр Жук із Запоріжжя та Наталя Гладких із Києва. Вони стали номінантами міжнародної щорічної премії Global Teacher Prize. Переможцем став індійський сільський учитель Ранджит Дісалі і отримав… мільйон доларів нагороди, яку він має намір поділити між першою десяткою номінантів.

Наші українські вчителі зайняли трошки нижчі за десятку місця, але це ніяк не применшує поваги до них і гордості. Олександр Жук – вчитель інформатики в запорізькій школі-інтернаті «Джерело» і був переможцем української премії Global Teacher Prize у 2018 році. А Наталя Гладких вчителює у школі для підлітків із важкими порушеннями розвитку, розробила для них спеціальну програму навчання і соціалізації, очолює інклюзивні проєкти громадської організації «Бачити Серцем».

Читайте також: Найкращий вчитель України 2020: хто ним став


Українські чоловіки матимуть право йти в декретну відпустку

Верховна Рада України прийняла за основу поки що лише законопроєкт, згідно  з яким українські чоловіки матимуть право йти в декретну відпустку. Тобто батько новонародженої дитини зможе взяти 2 тижні оплачуваних вихідних для догляду за малюком, а також матиме таке ж, як мама, право взяти відпустку з догляду за дитиною до трьох років.

Таке ж право матимуть і бабуся, дідусь і навіть хрещена. Вони теж зможуть брати оплачувані декретні відпустки, якщо доглядатимуть за дитиною замість тата чи мами. Саме для цього будуть внесені відповідні зміни в Кодекс законів про працю та закон «Про відпустки».


ОБСЄ вперше очолила жінка – Гельга Шмід
Гельга Шмід, генеральна секретарка ОБСЄ

Раду міністрів ОБСЄ вперше за 45 років очолила жінка: генеральною секретаркою призначили Гельгу Шмід.

Вона – досвідчена дипломатка з Німеччини, до цього займала посаду генеральної секретарки Європейської служби зовнішніх справ.

Читайте також: Жінки в науці: без них не було б GPS і людини в космосі


Пресслужба Білого Дому вперше склалася лише з жінок
Джен Псакі

Новообраний президент США Джо Байден представив свіжосформовану пресслужбу Білого Дому, і вона вперше складається лише з жінок в історії американської влади.

Речницею Білого дому стала Джен Псакі, яка до цього займала посаду віцепрезидентки з комунікацій і стратегії Фонду Карнегі і яку дуже не любить Росія.

Заступницею Джен Псакі призначена Карін Жан-П’єр, політична коментаторка NBC. Директоркою з комунікацій Білого Дому стала Кейт Бедінгфілд, очільниця комунікацій штабу Джо Байда. Її заступницею стала Пілі Тобар, працівниця організації America’s Voice і відкрита лесбійка.

Читайте також: Камілла Еващук: українська мама Майка Тайсона


На обкладинці глянцю вперше з’явилася лесбійська пара
Авенг Аде-Чуол та Лексі на обкладинці Elle

Британський журнал Elle зробив героїнями обкладинки грудневого номеру подружню пару лесбійок – суданську модель Авенг Аде-Чуол з її дружиною Лексі в обіймах і цілунку. В інтерв’ю, яке також є в номері журналу, дівчата розповідають про свій шлюб, якому менше року, про всі випробування, осуд і навіть побажання смерті від родичів, які їм довелося пережити. Але це не злякало Авенг Аде-Чуол та Лексі стати героїнями обкладинки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: