Аскорбінова кислота (вітамін C) не синтезується організмом, але життєво важлива для нас. Її дефіцит призводить до зниження імунітету, крихкості капілярів та багатьох інших неприємних наслідків. А ще це добре вивчений косметичний компонент із доведеною ефективністю, який позитивно впливає на стан та здоров’я шкіри.

Роль вітаміну C у догляді

Вітамін С діє одразу в кількох напрямках і вирішує різноманітні проблеми шкіри.

 • Відлущувальний ефект. Вітамін C виконує ті самі функції, що й AHA-кислота: усуває шар відмерлих клітин, очищає шкіру, робить її ніжною, рівною і гладкою.
 • Боротьба зі старінням. Аскорбінова кислота стимулює вироблення колагену, сповільнює вікові зміни та загоює пошкоджені ділянки. Ідеально підходить для втомленої шкіри, яка втратила тонус та життєву силу.
 • Депігментація. Засоби з вітаміном С спрямовані на вирівнювання тону, усунення пігментних плям і слідів постакне. Повернення шкірі сяяння та молодості — основне їхнє завдання.
 • Зміцнення судин та протизапальний ефект. Догляд на основі вітаміну C — також чудове рішення для куперозної або проблемної шкіри.

Вітамін С — потужний антиоксидант. Саме ця властивість робить його сприятливим практично для будь-якої шкіри. Найголовніше — обрати правильну форму та концентрацію цього активу. Тоді догляд принесе шкірі максимальну користь!

Ефективні та збалансовані очищувальні засоби, тоніки й сироватки з вітаміном C пропонує британський бренд Pixi

Форми вітаміну C

Існує кілька видів аскорбінової кислоти. Основні дії компонента ми вже визначили, але кожна формула працює по-різному. Засоби з вітаміном С треба обирати, керуючись типом шкіри та проблемою, яку необхідно скоригувати.

 • L-Аскорбінова кислота (Ascorbic Acid) — кисла форма вітаміну С. У великих концентраціях може подразнювати шкіру, спричиняти почервоніння. Ця форма є найефективнішою, але нестабільною. Засоби з нею краще не застосовувати для догляду за тонкою, чутливою та реактивною шкірою. Зберігати їх слід у темному, прохолодному місці, наприклад, у холодильнику.
 • Аскорбіл фосфат натрію (Sodium Ascorbyl Phosphate) — має антибактеріальну дію, усуває висипи, комедони, пігментацію та сліди постакне, бореться з вільними радикалами та не подразнює шкіру, тому підходить для чутливої.
 • Аскорбіл пальмітат (Ascorbyl Palmitate) — стимулює синтез колагену, справляє потужну антиоксидантну дію та зміцнює капіляри. Практично не впливає на пігментацію.
 • Аскорбіл фосфат магнію (Magnesium Ascorbyl Phosphate) — дуже м’яко та дбайливо взаємодіє зі шкірою, включно із чутливою. Створює антивіковий, освітлювальний та антиоксидантний ефекти.
 • Аскорбіл глюкозид (Ascorbyl Glucoside) — чудово усуває пігментацію, підвищує пружність та еластичність шкіри. Може трохи подразнювати. Перед повноцінним використанням засобу обов’язково зробіть тест.
 • 3-O-етил-аскорбінова кислота (3-O Ethyl Ascorbic Acid) — дуже ефективна та стабільна форма. Усуває пігментацію, стимулює вироблення колагену, знімає набряклість і не подразнює шкіру, тому підходить навіть для найчутливішої.
 • Екстракти рослин, багаті на вітамін С. Це теж свого роду форма аскорбінової кислоти, яку не варто недооцінювати. Зазвичай такі компоненти не подразнюють шкіру, м’яко освітлюють, вирівнюють тон і дарують сяяння, справляють антиоксидантну дію.

Найкращі джерела вітаміну C — екстракти обліпихи, шипшини, юзу, ацероли, чорної смородини

Як користуватися косметикою з вітаміном C

Аскорбінова кислота — примхливий компонент. Є певні особливості, яких необхідно дотримуватися під час використання засобів із вітаміном C.

 • Продукти з високим умістом аскорбінової кислоти рекомендовано використовувати у вечірньому догляді. Уранці варто наносити на обличчя креми зі SPF, оскільки вітамін C схильний підвищувати фоточутливість шкіри.
 • Якщо засіб змінив колір на яскраво-жовтогарячий і набув металевого запаху, треба припинити його використання. Це свідчить про окислення компонента.
 • Сироватки з високим вмістом аскорбінової кислоти краще наносити на суху шкіру. Після використання бажано подбати про відновлення за допомогою кремів із церамідами, холестеролом та скваланом.

Вітамін С — високоефективний компонент, який вартий уваги

Дія вітаміну С багатогранна, а різні форми дають змогу підібрати засіб для будь-якого типу шкіри. Якщо хочете мати гладку, сяйнисту та здорову шкіру, косметику з вітаміном C варто спробувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: