Спосіб життя, звички

Психологи кажуть, що за 21 день можна виробити хорошу звичку. А погана звичка – це, по суті, те ж саме, і щоб її позбутися, за логікою, теж потрібен 21 день. Наприклад, перестати гризти нігті, перебивати співрозмовника, говорити «походу», причмокувати, дзенькати ложкою, розмішуючи цукор в чаї, чи гукати когось через весь коридор – хто не без такого гріха? 🙂 Тому починайте відраховувати дні і обирайте спосіб, як позбутися поганої звички.

Рахуйте

Експерименти довели, що люди, яких попросили вживати певну кількість калорій за день, поступово почали вживати менше, навіть якщо не збиралися худнути. Як це використати у випадку з поганими звичками? Наприклад, відведіть собі не більше 2 разів в день по 10 хвилин на соцмережі, дозволяйте собі слово-паразит “походу” лише 5 разів і не забувайте рахувати. Можете ще закластися з чоловіком и подругою на гроші – за кожен прояв поганої звички віддаєте 10 гривень.

Поганих звичок багато, але особливо кепськими є ті, де ми забуваємо про себе та не дбаємо: це стосується і відпочинку, і звичайних життейських радощів, яких себе позбавляємо, і навіть речей, які для себе шкодуємо. Наприклад, жінка не має економити на білизні, і не лише через естетичний вигляд, а і тому що від її якості залежить здоров’я. Ми ось підібрали 5 типових помилок при виборі бюстгальтера – не повторюйте їх та сяйте.

Не забороняйте, а робіть заміну

Скажімо, маєте погану звичку гризти нігті – беріться гризти… соломку (ту, що печиво) чи трубочку до коктейлів. Знову перебили когось – попросіть 5 хвилин, щоб висловитися. Стукаєте ручкою по столі – починайте малювати на аркуші свої плани (а-ля візуалізація).
Постійно нервувати і за все переживати – також погана звичка. Тому стаття про уроки пофігізму буде для вас корисною.

Заміна поганої звички на нешкідливу звичку, принаймні, не зашкодить вам і не дратуватиме оточуючих

Придумайте систему покарань

Саме так, покарань, а не заохочень. Що б там не писали про нагороди у вигляді тістечок чи шопінгу, працюють вони погано:). Знову гризете олівець ? біжіть додаткові метри на біговій доріжці, проведіть день без солодкого. Деякі психологи радять кардинальний метод: вдягнути на руку гумку (навіть ту, що для грошей чи до волосся) і за кожне порушення відтягнути її і клацнути себе по руці. Не мазохістів, кажуть, швидко відучує від поганого.

Читайте також: Як реагувати на претензію. Несправедливу

Будуйте бар’єри

Тобто зробіть так, щоб звичка створювала незручності не лише моральні, а й фізичні. Умовно кажучи, годинами сидите в фейсбуці  –  видаляйте цей додаток зі свого смартфону щовечора, а потім знову заново встановлюйте. Навіть зайві п’ять хвилин, потрібні для цього, змусять вас сидіти у соцмережі рідше. І, до речі, матимете нову звичку 🙂

Ще одна погана звичка – “починати починати”, її ще називають синдромом крісла-гойдалки. Він знайомий кожному: розгойдуєшся туди-сюди, туди-сюди – ілюзія руху, активності, начебто щось робиш, а насправді залишаєшся на місці. Чому так відбувається і як подолати цей синдром, читайте у нашій статті тут.