Фото: Іван Антипенко

Олена Наумова – проста вихователька херсонського дитсадка. Точніше «вихователь із гумором», як називається її аккаунт в TikTok і на якому вона безстрашно розповідала про життя в окупації, координувала волонтерів, брала участь в акціях протесту тощо. Кожен день з 24 лютого і шість місяців поспіль вона захищала своє право бути українкою, не корилася режиму, відверто його зневажала. Але в День українського прапора – 23 серпня її викрали з власного дому російські кати й ув’язнили.

“На підвалі”

Олена провела 11 днів “на підвалі”. Важко й нестерпно переказувати всі жахи, приниження, тортури, які їй довелося пережити. «Найпростіше», що робили нелюди, – одягали їй пакет на голову і знущалися, знімаючи її на відео. Майже не годували, тримали в холоді і тисли, тисли, тисли… Після цього змусили знесилену жінку записувати вибаченням перед армією злочинців. Під обіцянку відпустити. І відпустили. Ще й «розщедрилися» на перспективу депортувати її в Україну. Пані Олена відчувала – швидше за все, її депортують туди, де знайдені масові поховання.

Треба було діяти. Рятуватися. І ця відчайдушна жінка інсценувала власне викрадення

Фото: ZMINA
Друге викрадення

21 вересня окупованим Херсоном знову пролетіла звістка: місцева активістка, вже популярна вихователька-блогерка знову зникла – знову її викрали окупанти. Її будинок стояв відчинений навстіж, син оголосив пошуки, колеги та знайомі забили тривогу. Самі окупанти напружилися – хто ж причетний до викрадення з їхніх каральних підрозділів.

Насправді Олена Наумова нарешті була у безпеці. Найближчі друзі сховали її якомога далі від херсонської «цивілізації», а син і колеги вдали розпач і розголос, аби окупанти і колаборанти повірили. І лише 11 листопада, під час звільнення Херсону, пані Олена вийшла з укриття. «Людина, яка мене ховала, пішла в магазин, прибігає і кричить: «Олено, наші в місті. ЗСУ, рідненькі в місті». Я кажу: «Не може бути», – згадувала вихователька в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Більшим щастям було тільки народження мого сина, а потім цей день – 11.11.2022 – це буде другим моїм днем народження і нашого міста»

Зараз Олена Наумова продовжує активну громадську діяльність у Херсоні, працює на відновлення і допомогу постраждалим від окупації. Наразі TikTok не веде, але віримо і щиро бажаємо їй відновитися емоційно, фізично і продовжувати тішити своїх підписників життєствердними, оптимістичними відео про життя вже у вільному від нечисті Херсоні.

Слава Україні і таким українкам! У нашій державі кожна жінка така: якщо потрібно, вона і танки зупинить, і своїм гумором усіх підбадьорить, і ворога обхитрить. Маємо ще одну цікаву історію про Олену Степанів: галичанку, яка стала першою в світі жінкою-офіцером.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: