Любов Плаксюк вирішила змінити викладацьку роботу на службу в Збройних Силах України у 2016 році. З огляду на активні бойові дії поспілкуватися з нею напряму наразі неможливо, але ділимося інформацією, яку розповіли в Угрупованні Об’єднаних сил.

Крок за кроком

«Військова кар’єра захисниці йшла «за звичним сценарієм», крок за кроком – від радіотелефоністки до командирки відділення управління. Але все докорінно змінилося в житті житомирянки, коли вона побачила «роботу» важких 152-мм самохідних артилерійських установок», – діляться історією захисниці в УОС.

«Коли я побачила “Гіацинт-С” і вперше проїхалася на машині, від гуркоту якої перехоплює дух, зрозуміла – це моє! – зізнається Любов Плаксюк. – Відтоді весь вільний час придивлялася до роботи номерів розрахунку, читала книжки з артилерійської справи, вивчала конструкцію САУ, а у 2019-му зробила дебютний постріл з гармати на полігоні».

Також, за цей час колишня «історичка» встигла взяти участь у бойових діях на сході країни та здобути звання молодшої лейтенантки.

Зрештою Любов зробила наступний крок – стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ

Загроза для рашистів

…Ранок 24 лютого 2022 року лейтенантка Любов Плаксюк зустріла в районі проведення операції об’єднаних сил на посаді командирки батареї самохідного артдивізіону 26 артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Завдяки її вмінням – миттєво реагувати на зміну обставин, приймати оптимальні рішення, швидко рахувати установки для стрільби та вираховувати поправки для ведення вогню – російські війська зазнають жахливих втрат у техніці та живій силі під вогнем артилерійської бригади, в якій служить пані Люба.

«Якщо потрібно ціль “подавити”, аби вона не змогла працювати, достатньо влучити снарядом від гармати “Гіацинт-С” у радіусі 50 метрів, – пояснює лейтенантка Плаксюк. – Якщо ж стоїть завдання ціль знищити – потрібна інша точність влучання… Артилерія – дуже складна наука, освоєння якої ніколи не зупиняється».

Попри напружений фронтовий «графік», пані Любов продовжує вивчати різні види артилерійського озброєння, працює над підвищенням результативності стрільби. Також натхненно прокладає маршрути для маршів у десятки кілометрів, розробляє цікаві завдання для розрахунків, проводить тренування особового складу як командир батареї.

Орки даремно до нестями бояться лише наших воїнів-чоловіків – їм куди більше потрібно боятися наших жінок, додає Угрупованні Об’єднаних сил. І ми з ним повністю погоджуємося 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: