Одеський міжнародний кінофестиваль розпочав підготовку! Він пройде в Одесі 14-21 серпня, стане XIІ за рахунком і значно оновиться – у форматі та команді.

«Кожен Одеський міжнародний кінофестиваль – по-своєму особливий. Минулого року через очевидні обставини ми успішно експериментували з онлайн-форматом і вже тоді розуміли, що загалом фестиваль потребує докорінних змін. Тож цей рік ми почали з розробки цілком нової стратегії розвитку. XIІ ОМКФ буде однозначно іншим, але ми залишаємо головне – найкращі фільми України та світу і, звичайно, нашу унікальну атмосферу, яку цього року ми всі разом зможемо знову відчути влітку в Одесі», – запевняє президентка Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко

Нові акценти

Цього року ОМКФ буде приурочений до 30-річчя незалежності України і матиме акцент на національне кіно. «В останні роки українське кіно стало потужним і самобутнім явищем. Українські фільми беруть участь в основних фестивалях класу «А» та помітно збільшили свою аудиторію в Україні та за кордоном. Одеський кінофестиваль, де традиційно відбуваються прем‘єри головних українських стрічок, також не може стояти осторонь цих важливих змін. Для нашої команди є великою честю доєднатися до втілення оновленої концепції ОМКФ, де конкурс національних фільмів має стати головним, а міжнародні фестивальні хіти отримають найкраще місце для своєї української прем‘єри», – зазначив Денис Іванов, керівник компанії «Артхаус Трафік», яка виконуватиме функції програмного відділу.

Оновлена програма

Єдиною конкурсною програмою оновленого фестивалю стане Національний Конкурс (повний і короткий метр), переможці якого отримають нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращі акторські роботи.

Програма «Гала-прем’єри» традиційно буде складатися зі світових арт-хітів. Також на глядачів чекає одна з улюблених позаконкурсних секцій «Фестиваль Фестивалів» та серія ретроспективних показів. Продовжить свою роботу секція Film Industry office та освітня програма «Літня кіношкола».

Оновлений склад

Ще одна зміна торкнулася й керівного складу фестивалю. Виконавчою директоркою стала Анна Мачух, яка працює в ОМКФ десять років і очолювала  департамент з маркетингу, Кіноринок і була директоркою зі стратегічного розвитку. «Попри те, що онлайн-формат, у якому відбувся 11-й ОМКФ, був дуже цікавим досвідом для усіх нас, глядачам все ж не вистачає фестивальної атмосфери. Тож цьогоріч Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться офлайн, але у зміненому форматі та з новою командою для оптимізації усіх організаційних та підготовчих моментів”, – зазначила Анна Мачух.

Також засновано Наглядову Раду ОМКФ, в обов’язки якої входить узгодження стратегії фестивалю та визначення векторів розвитку, а також вирішення стратегічних питань. До складу Наглядової Ради увійшли президент ОМКФ Вікторія Тігіпко, виконавча директорка фестивалю Анна Мачух, програмний консультант Алік Шпилюк, директор компанії «Артхаус Трафік», продюсер Денис Іванов, зовнішнім незалежним експертом буде заступник представника України в Раді правління фонду «Єврімаж», заступник голови Ради з державної підтримки кінематографії Сергій Зленко.