Прем’єра документальнийого проєкту про Дениса Монастирського «Незавершений політ» на телебаченні відбудеться на телеканалі “2+2”, а також у телемарафоні «Єдині новини» 18 січня о 22:00. 

Нагадаємо, що проєкт створено до роковин трагедії, яка сталася 18 січня 2023 року у Броварах неподалік будівлі дитячого садка, де внаслідок падіння гелікоптера, в якому перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ України, загинув очільник МВС Денис Монастирський та його перший заступник Євгеній Єнін. 

Проєкт присвячено дослідженню феномена екс-міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського його ціннісних орієнтирів і пріоритетів, незвичайного стилю керівництва, реформаторських ідей, які він спромігся запустити до війни, а також жорстких, нерідко контроверсійних рішень, які той ініціював з початком повномасштабного вторгнення рф задля оборони нашої держави. 

Серед спікерів фільму: Валерій Залужний, Кирило Буданов, Руслан Стефанчук, Денис Шмигаль, Жанна Монастирська, Олексій Резніков, Михайло Федоров, Ігор Клименко, Антон Геращенко, Віктор Андрусів та багато інших. 

Загалом було записано близько 40 інтерв’ю з колегами, друзями та рідними Монастирського, крізь спогади яких відкриваються різні аспекти життя головного героя, його захоплення, сумніви, життєва філософія і принципи, яким він слідував. 

Денис Монастирський був нетиповим українським чиновником, він захоплювався буддизмом і любив ходити в гори, власноруч відновлював архітектурні пам’ятки. 

Денис Монастирський став унікальним явищем в українській системі влади, а його команда, частина якої загинула разом з ним в авіакатастрофі, фактично уособлювала незвичайну для української влади ідею етичного лідерства. 

Проєкт створено коштом дружнього краудфандингу. 

Творцями проєкту виступили друзі та однодумці Дениса, які бачать своєю місією стимулювання суспільного запиту саме на таких політиків, як Монастирський.

Дружина Дениса Монастирського Жанна
Автор ідеї проєкту Ростислав Смірнов

Автор ідеї проєкту Ростислав Смірнов, співзасновник батальйону «Добробат» і радник екс-міністра, коментує: «Я ніколи не бачив Дениса без усмішки, він завжди був дуже легкий, розважливий, ніколи не ухвалював поспішних рішень. Щоб я не запропонував, той завжди казав: «Я подумаю». Коли я вперше зайшов до його кабінету, ще не знаючи Дениса, він взявся проводити мені екскурсію, розповідав, що тут і як. Показав своє хобі — настільний футбол. З ним можна було спілкуватися годинами, взагалі не помічаючи часу – легко й цікаво. Саме завдяки таким людям, як Денис, які в перші дні стояли пліч-о-пліч з усіма, нам вдалося зберегти країну. Це було складно. І от тоді було мінімум публічності, максимум роботи. Якраз про це народ має знати».

Режисер Микола Короткий: «Наш меседж – це політик 2.0. Те, до чого ми ще не дозріли у політичному керівництві. Денис – ніби з майбутнього, або прийшов у наше життя, щоб задати високу планку. Мистецтво для Монастирського було на першому плані, у всіх сферах життя він був по-перше митцем. Глибокі юридичні та політичні знання, а також бажання працювати на суспільне благо і робили його політиком майбутнього. У своєму відео-щоденнику він наголошує, що треба рятувати культуру, бо це буде єдине, що зможе навіть з попелу відтворити державу. Проєкт сповнений віршів і цитат, а наскрізний сюжет побудовано навколо ліплення скульптури Божої Матері. Саме таку п’ятиметрову скульптуру авторства Олексія Леонова розміщено у Софії Київській за сприяння Дениса».

Сценарист Дмитро Терновий додає: «Денис Монастирський – це політик нової формації для України. Глибока, цілісна, сильна особистість, яка свідомо прийшла на державну службу, щоб служити громадянам, змінювати на краще життя українського суспільства. Монастирський і сприймав цю посаду, як справжню жертовність зі свого боку, бо це абсолютно руйнувало його звичний ритм життя, йшло всупереч інтересам сім’ї, його власним інтересам і захопленням. Це насправді дивовижна історія про те, як чесна людина заходить у жорстку структуру і не ламається в ній, а трансформує її зсередини, «заражає» цю систему власними ідеями, візіями, цінностями».

Детальніше про сам фільм ми розповідали тут.

Також 16 січня у Києві, в кінотеатрі “Оскар” відбувся допрем’єрний показ за участі творчої групи, близьких, друзів та спікерів проєкту. Захід відвідали профільні журналісти, представники національних телеканалів, лідери думок та блогери.