Невропатологи відзначають зростання неврологічних розладів серед українців
У зв'язку з цим фахівці «Медичного центру Берсенєва» ініціювали просвітницький проєкт «Тримай спину!» задля профілактики захворювань
У зв'язку з цим фахівці «Медичного центру Берсенєва» ініціювали просвітницький проєкт «Тримай спину!» задля профілактики захворювань
За даними досліджень, проведених за останні два роки з ініціативи різних груп впливу (Фондом Олени Зеленської, фармакологічною компанією «Дарниця», МОЗ України тощо), близько 50% українців стали значно менше дбати про своє здоров’я, а дехто взагалі звів це нанівець. На додачу – повітряні тривоги, обстріли, блекаути, невпевненість у завтрашньому дні, розлука з близькими, фінансова нестабільність, страх – наслідки війни суттєво погіршують здоров’я і вивели на перший план неврологічні проблеми. Найпоширеніші з них: біль у голові та спині, безсоння, панічні атаки тощо.
Саме тому фахівці Медичного центру Берсенєва ініціювали просвітницький проєкт «Тримай спину!» і запросили провідні ЗМІ, щоб привернути увагу до глобальної проблеми – збільшення неврологічних розладів у всіх вікових сегментах. За статистикою, наймасовішою групою, яка припинила піклуватися про своє здоров’я, молодь 25-35 років, – найдіяльніша нині та перспективна для майбутнього країни.
Невропатологи Медичного центру Берсенєва повернулися до активної роботи через місяць після початку повномасштабного вторгнення саме тому, що потік пацієнтів з неврологічними розладами суттєво зріс, а можливість отримати кваліфіковану допомогу значно скоротилася.
Фахівцям Медичного центру Берсенєва є з чим порівняти: центр у різних форматах працює вже майже 30 років! Його засновник – Володимир Берсенєв, Заслужений лікар України, невропатолог вищої категорії лікує людей скільки себе пам’ятає. А йому зараз 82 роки, і він продовжує працювати, лікувати, а черга прийом у нього розписана задовго наперед.
Володимир Берсенєв знає все про проблеми спини та про природу болю. Спина, наголошує він, – це основа, каркас, стрижень здоров’я людини. Здоровий сон, правильне дихання, робота мозку, активність та життєздатність – багато в чому усе це залежать від стану хребта. Неврологія, додає він, працює на стику практично з усіма медичними спеціалізаціями та психологією, тому невропатолог часто – перший лікар, до якого треба звертатися з будь-яким болем.
Саме зараз, вважає Володимир Берсенєв, вкрай важливо поширювати культуру ставлення до свого хребта, яка, на жаль, практично відсутня в Україні. І війна, на жаль, лише посилить ці проблеми: фізичні навантаження військових, баротравми під час бойових дій, хронічний стресовий стан, який викликає чимало дисфункцій – це неповний перелік проблем, з якими доведеться зіштовхнутися і українцям, і українській системі охорони здоров’я.
Також він розповів про унікальний авторський метод лікування проблем з хребтом та неврологічних захворювань – метамерна рефлексотерапія. Простими словами, – це точкове введення мікродоз медичних препаратів, що мають нейротропну дію (тобто засвоюються лише нервовою клітиною) і нейропротекторну дію (тобто захищають нервову клітину від руйнувань та негативних чинників), нейротрофічну дію (покращують функціональну здатність і харчування клітини). Як правило, препарати – це вітаміни і амінокислоти в комплексі. Вони діють на покращення функції нервової клітини і нервової системи в цілому. Усього існує 33 метамери, тобто 33 території в тілі людини з кожного боку, на які можна впливати залежно від скарг та захворювання людини.
Нормалізація усіх процесів, за які має відповідати нервова клітина, дозволяє зменшити біль, оніміння, покращити кровообіг і трофіку тканин. Основна задача – не замаскувати скарги, не пригнітити функцію нервової системи, а навпаки – допомогти їй і відновити.
Такий підхід у роботі з пацієнтами дозволяє клініці вже багато років триматися на плаву в умовах великої конкуренції.
«Медичний центр Берсенєва – це клініка з традиціями», – каже Анна Плавенчук, керівниця Медичного центру Берсенєва
Сама пані Анна очолює центр уже 18 років – вона хранителька спадщини лікаря Берсенєва, бренду Берсенева, забезпечує його життя та діяльність. Не дивно, що пацієнти сюди приходять і приїздять з усієї України цілими родинами й поколіннями – спершу з дітьми, потім з онуками. «Наша основна задача – зробити усе можливе для відчуття комфорту і позитивного результату у лікування», – каже Анна Плавенчук і закликає українців систематично проходити планові огляди.
Глобальність і актуальність питання травм і погіршення стану хребта на фоні його перенавантаження та інших проблем, пов’язаних з війною, підкреслила й медична директорка дорослого відділення, невропатологиня та досвідчена лікарка Віра Долгова. «Усю війну до нас ідуть військові, їх мучать болі в спині, пов’язані з носінням бронежилетів, та з наслідками акустичних травм … Багато хто з них налаштований на операцію, але ми завжди робимо все можливе, щоб обійтися без, адже далеко не завжди після хірургічного втручання настає полегшення…», – сказала пані Віра.
За її словами, метамерний масаж та ін’єкції часто виводять пацієнтів із критичних станів, і операція стає неактуальною. «Ми маємо тисячі таких позитивних прикладів. Існують певні показання для операції на спині, тому не варто поспішати. У будь-якому випадку завжди потрібно спочатку спробувати медикаментозне лікування», – наголосила Віра Долгова.
«Ми не займаємося лікуванням знімків МРТ, ми займаємося лікуванням людини», – підкреслює Маргарита Прохорова
Пані Маргарита – з нової генерації невропатологів Медичного центру Берсенєва, учениця Володимира Андрійовича. У роботі невропатолога важливий індивідуальний підхід і максимально точне і комбіноване лікування. Саме таким є метод Берсенєва – метамерний вплив на організм. Маргарита Прохорова підкреслила, що не варто займатися самолікуванням і шукати відповіді в інтернеті, краще прийти до лікаря, де можна отримати повну інформацію про лікування і профілактику.
Владислава Кулик, кандидатка медичних наук, медична директорка дитячого відділення, дитяча лікар-невролог, яка тривалий час працювала дитячим онкологом, відзначила ще одну нагальну тенденцію: «Зростає покоління з нахиленою головою, це зараз наша головна проблема…»
Ґаджети давно вже замінили активні ігри, але ковід та війна погіршили ситуацію, внаслідок чого збільшилась кількість дітей та підлітків, що скаржаться на головний біль, болі в шиї та спині, порушення постави, погіршення зору, емоційну нестабільність, запаморочення, втрату свідомості. На жаль, батьки не завжди розуміють складність наслідків «нахиленої голови» для дітей, а тому неоднозначно ставляться до вимог обмежувати онлайн у життя дитини.
З початком війни збільшилась кількість дітей, які до війни вважались здоровими або мали мінімальні неврологічні порушення, констатувала Владислави Кулик
З початком війни, додлала лікарка, на фоні хронічного стресу, переляків, розлуки з татусями, з рідними та друзями, через зміну місця проживання, у дітей з’явились або загострились неврологічні та психоемоційні розлади: тривоги, страхи, нічні кошмари, запинання та заїкання, енурез (мокрі ночі), істерики, емоційна нестабільність, головні болі.
Лікарі Медичного центру Берсенєва прагнуть підвищити споживчу грамотність українців у питаннях загальної неврології та профілактики захворювань хребта. Фахівці відкриті для консультацій і ще раз закликають не нехтувати своїм здоров’ям.
Контактна інформація, а також інформація про методики й послуги Медичного центру Берсенєва є на сайті, а також у соцмережах – сторінка у фейсбуці і сторінка в інстаграмі.