Учасниці жіночого форуму в Краматорську

Освітньо-культурний простір Гончаренко центр провів форум для всіх жінок Краматорська, Лимана та Костянтинівки. На зустрічі за темою «Надихайся та дій» прийшло близько півсотні мешканок цих міст, а онлайн-трансляція отримала понад 1000 переглядів! Війна пройшлася по життю кожної з присутніх у залах жінок. Зворушливі історії, спогади про ті загрозливі події та про шлях до мирного життя – саме це поєднало всі розповіді учасниць форуму.

Жіноча спільнота Краматорска і Костянтинівки

Перший день форуму пройшов у Краматорську на території заводу автогенного обладнання «Донмет». Велика зацікавленість подією була невипадковою, адже головною героїнею заходу стала сучасна жінка. «Саме пересічна, на перший погляд звичайна жінка стає сьогодні центром уваги жіночої преси, – сказала у своєму виступі головна редакторка та засновниця онлайн-журналу «Українки» Віта Пасічник. – Часи, коли напускна «зірковість» приваблювала, пішли у минуле. Жінки, які кожного дня надихають на зміни та рухають усе навколо себе вперед – ось головна персона сучасної преси”.

Про те, як сьогодні живеться жінкам при владі, а також чи варто або ж не варто йти у теперішню політику, розповіла директорка мережі «Гончаренко центр» та депутатка Одеської райради Валентина Шульц. «Обов’язково треба йти у владу, – наголосила вона. – Не зважайте на те, що у вас немає грошей, підтримки, досвіду. Починайте!

“Не бійтеся, що вас обійде більш досвідчений суперник – боріться, підтримка прийде!”– закликала Валентина Шульц

Віта Пасічник (журнал “Українки”), Валентина Шульц та Ольга Майчук (Гончаренко центр)
Спікерки жіночого форуму
Сильні жінки

Спікерками на форумі були й жінки, які живуть на Донеччині. Віолета Суханова, радниця міського голови з гендерних питань та координаторка «Спілки жінок України на Донеччині», поділилася історією свого життя та власним непростим шляхом. 

Олена Бугайова, засновниця власної Школи здоров’я, розповіла про не менш важливе і вічне жіноче питання: як схуднути і не набрати зайвої ваги, чому не працюють дієти та чи має стосунок до схуднення спорт.

Щире обговорення, бурхливі реакції, безліч запитань і навіть веселі фізкультхвилинки – так пройшов форум у Краматорську. Замість двох запланованих годин форум тривав більше трьох.

Відчуття єдності, бажання спілкуватися та ділитися враженнями – усе це ще раз продемонструвало важливість таких заходів!

Учасниці жіночого форуму “Надихайся та дій” у Лимані

Читайте також: Тиждень з Гончаренко центрами: репортаж про унікальний освітньо-культурний проєкт

Лиманське натхнення

Другий день форуму пройшов на території Гончаренко центру в Лимані. Через дотримання всіх карантинних норм у залі змогли зібратися лише 12 жінок. Вік наймолодшої учасниці був 14 років, а найстаршої – 74 роки. Обидві відвідувачки прийшли у Гончаренко центр вперше саме на цей форум!

Щира розмова учасниць викликала і сльози, і посмішки. Бажання розбудовувати своє місто, поширювати освіту та розвивати культурні цінності – ось що поєднало всіх, хто долучився того дня до зустрічі. Наприкінці заходу стало абсолютно зрозумілим, що традицію жіночих форумів треба продовжувати, надихати, надихатись та невпинно крокувати вперед!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: