Хустка з роботою Поліни Райко, у якій акторка Єва Грін позує на фото, – зі спільної колекції UNITED24 та українського бренду OLIZ «Викрадене мистецтво». Ми розповідали про неї тут: «Викрадене мистецтво»: благодійна колекція хусток з творами мистецтва. У колекції відображені полотна Куїнджі, мозаїка з Михайлівського собору та розпис Поліни Райко, які мають нагадати світу, наскільки глибокою є проблема привласнення і знищення росіянами нашої культурної спадщини.

6 червня 2023 року росіяни підірвали Каховську ГЕС, внаслідок чого постраждав і музей Поліни Райко – художниці, яка, не маючи спеціальної освіти, почала малювати аж у 69 років і повністю розписала свій будинок, перетворивши його на витвір мистецтва. Її творчість є одним із найяскравіших прикладів українського наївного мистецтва, яке ставлять в один ряд із мистецтвом Марії Примаченко та Катерини Білокур.

На жаль, після затоплення дому-музею Поліни Райко більшість її розписів втрачено назавжди…

Одним із способів зберегти й популяризувати унікальні картини українських художників і є ця колекція хусток. Окрім робіт Поліни Райко, там представлені картини «Червоний захід» Архипа Куїнджі та з мозаїкою «Святий великомученик Димитрій Солунський» з Михайлівського собору в Києві. Всі кошти з продажу перераховують на проєкти з відновлення України.

На хустці Поліни Райко відтворено фрагмент розпису її будинку в Олешках на Херсонщині.

«Єво, дякуємо, що допомагаєш нам розповідати світові правду та нагадувати про злочини Росії!» – зазначили в UNITED24.

До речі, Єва – одна з тих знаменитостей, які підтримують Україну від початку повномасштабного російського вторгнення. Ще одна знаменитість – Кетрін Винник стала амбасадоркою фандрейзингової платформи UNITED24.