Усі, кому зараз плюс-мінус 40 років (а це 50% читачок журналу «Українки») починають помічати, як потроху погіршується зір. На жаль, це «нормально» – типовий фізіологічний процес старіння ока, який називається «пресбіопія». Спершу стає дедалі важче довго фокусуватися на близькій відстані, згодом добре бачити зблизька ми взагалі майже перестаємо. Не лякайтеся, дівчата 🙂 Цю вікову зміну зору легко вирішити, правильно підібравши окуляри.

Втім, є інша проблема, яку зумовлює наш вік, – катаракта. Її окулярами вже не вирішиш – потрібна більш серйозна офтальмологічна допомога, і чим швидше, тим краще. Чому так і яка саме допомога, ми розпитали у фахівців однієї з найкращих українських клінік, яка спеціалізується на здоров’ї ока – Медицентр «Доктор ЛОР/ ЗІР/ НЕРВ».

Як зрозуміло з назви, тут займаються не лише зором. У Медицентрі, який існує з 2013 року, працюють найкращі отоларингологи, сурдологи, терапевти, педіатри, дерматологи, неврологи, ортопеди-травматологи. Вони надають послуги з ринохірургії, хірургії гортані та шиї, отохірургії, щелепно-лицевої хірургії. Тут також видалять новоутворення шкіри, проведуть УЗД-діагностику, діагностику слуху, підберуть слухові апарати. І, звісно, допоможуть з проблемами зору.

Клініка «Доктор ЛОР/ ЗІР/ НЕРВ» є базою кафедри офтальмології НМАПО під керівництвом професора Сергія Рикова

Сучасний погляд

Звернутися за консультацією до фахівців «Доктор ЛОР/ ЗІР/ НЕРВ» варто не лише тому, що тут розташована потужна наукова база. Особливість клініки ще й у тому, що її фахівці виконують унікальні операції на оці. Наприклад, хірург-офтальмолог Медицентру Єгор Черняк один з небагатьох лікарів в Україні оперує непроходження слізних каналів у дітей та дорослих.

Офтальмологічна хірургія – провідна спеціалізація клініки. Глаукома, косоокість, мікродренування слізних каналів, видалення новоутворень – лікують і це також. І, що знаково, Медицентр одним із перших встановив систему Centurion® Vision System (Alcon, США) – унікальне офтальмологічне обладнання для хірургічного лікування катаракти.

У Медицентрі вилікували катаракту безлічі пацієнтів, а нам надали детальну консультацію

Читайте також: Жіноче серце: як зберегти здоровим – поради кардіолога

Що таке катаракта

Катаракта – це помутніння кришталика ока, що спричиняє різні ступені розладу зору. І, як зазначалося вище, катаракта дуже пов’язана з віком: чим старшими ми стаємо, тим вищий ризик її появи. Поспостерігайте за собою уважно – чи помічаєте перелічені нижче ознаки?

  • гірше бачите вночі чи у сутінках;
  • бачите «сяйво» навколо джерела світла при яскравому сонячному чи природному освітленні;
  • гірше розрізняєте відтінки кольорів;
  • часто змінюєте окуляри;
  • відчуваєте дискомфорт в очах при читанні.

Ці симптоми свідчать, що, швидше за все, у вас розвивається катаракта. Дуже важливо вчасно її виявити – на початковому етапі і якнайшвидше звернутися до офтальмолога. Адже далі захворювання здатне перерости у зрілу та перезрілу стадії.

Якщо катаракту не пролікувати вчасно, зростає ймовірність різних ускладнень, які впливають на зір

Читайте також: Варикоз: як вилікувати за одну годину і що провокує хворобу саме у жінок

Як лікувати катаракту

По-перше, лікування призначає лише офтальмолог після огляду. І позаяк ідеться про один з наших основних органів чуття – зір, обирати лікаря потрібно дуже ретельно. В Медицентрі «Доктор ЛОР/ ЗІР/ НЕРВ», наприклад, працюють 8 кандидатів медичних наук, 2 доктори медичних наук, 1 доцент – факти, які говорять самі за себе.

Катаракту при зниженні зору лікують оперативно: міняють змутнілий кришталик на штучний прозорий.

Завдяки системі Centurion® Vision System, що є у Медицентрі «Доктор ЛОР/ ЗІР/ НЕРВ», операція проводиться швидко і максимально ефективно

Cистема Centurion® Vision System

Читайте також: Проблемні місячні: 6 ознак, які не можна ігнорувати

Як проходить операція при катаракті

У Медицентрі «Доктор ЛОР/ ЗІР/ НЕРВ» застосовують найсучасніший варіант хірургічного лікування: ультразвукову факоемульсифікацію, тобто коли катаракту подрібнюють ультразвуком і міняють кришталик.

Напередодні, ясна річ, пацієнту спершу роблять обстеження – в Медицентрі для цього передбачене все необхідне. Потім призначають операцію у зручний день. Хірургічна процедура займає годину-дві, і після неї навіть можна спокійно йти додому.

Наступного дня пацієнт приходить на контрольний огляд, отримує рекомендації лікаря щодо догляду і підтримки зору. При своєчасному проведенні операції повернутися до звичного способу життя можна вже через кілька днів. А от при складних задавнених випадках реабілітація може займати понад місяць. Ще раз наголошувати про важливість звернення до офтальмолога при перших ознаках погіршення зору вже не будемо – сподіваємося, ви і так зрозуміли, дівчата 🙂

Офтальмологи радять профілактичні огляди хоча б раз на рік і обов’язково при найменших відхиленнях зору. Сучасні методи лікування, досвід лікарів, найновіше обладнання здатні швидко повернути нам здоровий погляд на світ.

Омолодити його, до речі, можуть також: фахівці «Доктор ЛОР/ ЗІР/ НЕРВ» серед іншого роблять операції з блефаропластики – корегують нависання верхніх і нижніх повік, забирають мішки під очима, грижі, набряки. Тобто Медицентрі забезпечать два в одному: і здоров’я, і красу жіночих очей 🙂