Віра Корен
Віра Корен. Фото з відкритих джерел

Французька акторка театру і кіно, режисерка Віра Корен народилася в українському місті Бахмуті 17 червня 1901 року в родині шевця єврейського походження. Її повне ім’я – Віра Ребекка Корецька. Про українські сторінки біографії французької акторки мало відомо. І дарма – своїх знати варто! Тож разом з нашим партнером – освітньо-культурним проєктом Diaspora.ua знайомимо з цією яскравою кінозіркою з України.

Після поразки Української революції вона емігрувала до Франції. Там навчалася у консерваторії та на театральних курсах у Парижі. А вже з 1922 року почала зніматися в кіно під псевдонімом Vera Korène. З 1931-го – грала на сцені «Комеді Франсез» («Comédie Française»), стала провідною акторкою театру.

Друга світова війна призупинила її кар’єру і ледь не зруйнувала життя. Франція була окупована нацистами, колаборантський уряд Віші позбавив її громадянства, тож Вірі довелося тікати в червні 1940 року. У листопаді вона опинилася в Канаді, безуспішно намагалася влаштуватися в Голлівуді, деякий час жила в Бразилії.

Тим часом у Франції ситуація змінилася, керівництво «Комеді Франсез» почало розшукувати свою найкращу акторку, аби повернути назад. Це була майже детективна історія: до пошуків було залучено навіть журналістів, а потім керівник театру ще два роки вмовляв Віру повернутися до Парижа. І вона повернулася у 1945 році. З тріумфом. Її одразу взяли в «Комеді Франсез», дали найкращі ролі.

Віра Корен

Загалом Віра Корен грала в нових постановках до 1956-го, коли залишила театр, поступившись місцем молоді

Віра Корен у ролях
На фото вгорі: Віра Корен у ролях, внизу – під час лекції для студентів Фулбрайта у Сорбонні (фото з відкритих джерел)
Віра Корен під час лекції

Читайте також:

Натомість вона взялася керувати «Театром епохи Відродження» («Théâtre de la Renaissance»), який очолювала до 1978 року. Вона сама ставила п’єси як режисерка (зокрема, успіх мала вистава «Секверсти д’Альтони» за твором Жана Поля Сартра), дбала про адміністративні й господарські справи театру.

Окремою цікавою віхою її життя є співпраця з іншим видатним уродженцем України – хореографом та артистом балету, керівником Паризької Опери Сержем Лифарем. Так, у 1962 році в парку Со під Парижем вони разом поставили спектакль за п’єсою Габріеле Д’Аннунціо «Муки Св. Себастьяна».

Життєвий шлях Віри Корецької завершився 20 листопада 1996 року у французькому місті Лувесьєн…

Маємо ще одну історію про неймовірну Валентину Саніну: киянку, яка одягала Голлівуд і Грету Гарбо, а та відбила у неї чоловіка почитайте!