Фото: Суспільне Харків/Ганна Цьомик

Як розповідає «Суспільне Харків», це вже не перший стінопис Діани Чмуж. У 2022 році вона написала на одному з фасадів міста перший вірш – Забужко, потім з’являлися поезія Жадана, Стуса – загалом вже 20 стінописів. Мисткиня ділиться, що прагнула до цього виду графіті давно, але не наважувалася. «А у 2022 році я вже, можна сказати, психанула. Коли з’являється відвага і ти не встигаєш зупинити себе, відрефлексувати. І це так почалося», — розповіла художниця.

Діна Чмуж завжди захоплювалася Лесею Українкою, колись наносила по вулицях міста трафарети з «українською Кассандрою», розповідає «Суспільне Харків». “Слово, чому ти не твердая криця?” художниця написала на центральній вулиці Сковороди на дерев’яних плитах, якими закривають вибиті під час обстрілів вікна. Вулицю обрала під суть вірша – він маніфестний і «має бути видимим, контактувати з людьми»: «Вірш видається мені таким промовистим, актуальним, близьким до сьогодення. Він несе близький нам емоційний заряд».

Фото: Суспільне Харків/Ганна Цьомик

Читайте також: Хто така Рая Троянкер, яка зводила з розуму увесь «Будинок слово»

Свої стінописи Діна називає «поетичним маркуванням міста». Планує написати на забитих вікнах міста вірші інших поетів і поеток. «Для мене це як процес живий і жива потреба. І, мабуть, проєкт має якийсь кінець. Це кінця не має. Можливо, коли у Харкові не буде дошок і у нас буде відновлене місто, це втратить свій сенс», – каже художниця.

Гарна ідея. Взагалі у харкові стільки творчих, талановитих дівчат, які під час війни ініціювали безліч крутих справ! Розповідаємо про них разом з радіо “Накипіло” у спецпроєкті ВОНА. ВІЙНА: спецпроєкт з Радіо «Накипіло» про українок, які надихають своїми вчинками.