Харчова пауза: що це таке і чому корисна кожній жінці
Чоловікам харчова пауза корисна також, але жінкам передусім – збалансувати вагу й очистити тіло
Чоловікам харчова пауза корисна також, але жінкам передусім – збалансувати вагу й очистити тіло
Кожна жінка бодай раз у житті – після свят чи перед пляжним сезоном – каже собі «Треба день поголодувати». Каже або хоч трошки розуміючись на процесах метаболізму, або інтуїтивно відчуваючи, що голодування – це корисно. Але правильне голодування! Не довільне розвантаження, не лікувальне голодування, а саме повна відмова від їжі задля того, щоб внормувати обмін речовин, очиститися від токсинів, скинути зайву вагу.
Таке голодування називають «харчова пауза» – дізналися про нього від Лілії Перції, консультантки з фізичного й психічного здоров’я. Вона – автор курсу «Як жити, щоб Жити», понад 20 років вивчає тему харчування – прийшла до цього через власні потреби здоров’я, а зараз допомагає іншим оздоровитися саме через харчування.
Лілія Перція розробила для харчової паузи авторську систему: це п’ятитижнева програма, яка передбачає відмову від їжі у певні дні – від 5 до 7 днів. Цій програмі і основним етапам її проходження Лілія присвятила окрему зустріч-сніданок з тими, хто цікавиться здоровим способом життя.
Кожній сучасній людині, яка веде ненормований ритм життя і при цьому хоче прожити довго, щасливо і здоровими. Але особливо корисна харчова пауза жінкам, адже вона допомагає:
Не дарма кажуть, зазначає Лілія, ми – це те, що ми їмо. Точніше, те, що їсть нас – зсередини: мікробіоми, мікроби та… паразити. Так-так! Вони є в кожній людині, тим паче в літній сезон свіжих овочів та фруктів. Без їхнього виведення неможливий процес очищення організму і, відповідно, оздоровлення і впорядкування обмінних процесів в цілому. Детоксикація і, зокрема, антигельмінтна – один з основних етапів харчової паузи.
Програма Лілії Перції триває 4 тижні, як зазначалося вище.
Етап 1 – це вступний семінар, під час якого Лілія детально розповідає про будову нашого травлення, хімічні процеси, з ним пов’язані, що таке згадані вище мікробіоми, мітохондрії та елімінація, яка, до речі, є причиною постійного голоду.
Етап 2 – підготовчий. Він триває 2 тижні й полягає в коригуванні харчування, антипаразитарній програмі, очищувальних практиках і готує тіло до паузи. Вже на цьому етапі вага починає танути, а тіло – очищатися.
За ці перші 2 тижні нового харчування можна скинути від 1,5 до 6 кг ваги. У літній програмі навіть був рекорд -10 кг, розповідає Лілія Перціія. Також на цьому етапі учасники розбираються із залежністю від солодощів, нормалізують сон, лімфовідтік тощо.
Етап 3 – харчова пауза. Займає від 5 до 7 днів. Але є програма і охочі тримати харчову паузу 14, 21 і навіть 25 днів. Кожен учасник сам вирішує, як довго він пробуде без їжі. Покроково пройде цей етап за підтримки Лілії – з детальною інструкцією та супроводом.
Етап 4 – вихід з харчової паузи. Під час цього етапу учасники вчаться правильно повертатися у звичний режим життя й харчування, щоб продовжити лікувальний ефект харчової паузи.
Етап 5 – впровадження нових харчових звичок, доочищення організму. На цьому етапі Лілія детально інструктує щодо продуктів, режиму харчування, сезонності та методології наступних пауз протягом року.
Етап 6, завершальний – повернення до звичного життя, але в новому тілі з новим досвідом, звичками й знаннями.
Взагалі, поділилася Лілія Перція на зустрічі-сніданку, харчову паузу, тобто відмову від їжі, добре проводити раз на тиждень або 3-5 днів щоквартально. Наш організм може робити щось одне: або перетравлювати їжу або виводити токсини. От для виведення токсинів пауза в харчуванні вкрай потрібна.
Дізнатися детальніше можна на сайті Лілії Перції. Якраз 10 липня розпочалася її чергова програма «Харчова пауза», але бажаючі можуть долучитися у будь-який момент – адже наш організм працює без пауз 🙂