В рамках загальнонаціонального проєкту вдячності захисникам «Малюнок Герою» 29 листопада пройшло вручення понад 1500 малюнків українських дітей Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України. Це рекордна, найбільша кількість дитячих малюнків, що колись була передана військовим.

Протягом пів року кожен маленький українець міг висловити свою вдячність сучасним героям, відправивши малюнок подяки. Серед сотень дитячих робіт – малюнки сина Джамали, доньки Тоні Матвієнко, сина та доньки Світлани Тарабарової, сина Ганни Завальської, онука Ірини Данилевської та синів Маші Дідковської. Малюнки надходили з усіх куточків України і навіть з-за кордону, де зараз перебувають багато українських дітей.

«Наші захисники, особливо військові, з великою ніжністю ставляться до листів та малюнків, які українські діти передають через волонтерів на фронт, – каже Юліан Побурко, президент БФ «Ціль», що є організатором проєкту «Малюнок Герою». – Написане дитячою рукою «дякую» та «повертайтеся живими», підіймає моральний дух та додає сили».

Кілька коробок з малюнками були передані командою фонду разом зі  Світланою Тарабаровою та маленькими гостями заходу спецпризначенцям ГУР МО України у присутності військового капелана Костянтина Холодова та представника пресслужби ГУР МО Андрія Юсова.

«Маємо пам’ятати, що ця війна ведеться не тільки за території. Це війна за майбутнє. Тому дуже важливо підтримувати зв’язок поколінь. Нашим захисникам важливо відчути підтримку. А дітям необхідно розуміння героїзму тих, хто сьогодні боронить Україну, – говорить Андрій Юсов. – До того ж, війна не триватиме вічно. Після нашої перемоги одним з головних завдань стане турбота про наступне покоління українців. В тому числі виховання патріотизму та здатності захистити свою свободу».

Творчі доробки маленьких українців будуть передані безпосередньо бійцям на передову – в найгарячіші точки, військові частини, лікарні та підрозділи, подаровані особовому складу та стануть прикрасою розташувань та бліндажів. А хтось буде тримати дитячий малюнок, що оберігатиме, біля серця

На додачу всі надіслані дітьми малюнки отримали друге, цифрове, життя. Команда фонду «Ціль» перетворила їх у NFT, що невдовзі будуть продані на  аукціоні на криптобіржі. Кошти підуть на розробку архітектурного рішення проєкту дитячого садочка майбутнього, що має бути побудований відповідно до найкращих світових практик, із дотриманням вимог енергоефективності. Дитина-автор малюнку, який буде проданий за найвищою ціною, отримає подарунок – Apple IPad Air з Apple Pencil для малювання від відомого співака Артема Пивоварова.

Нагадаємо, що проєкт подяки «Малюнок Герою» підтримала та стала його зірковим амбасадором популярна українська співачка TARABAROVA. Завдяки своїй популярності вона посприяла команді благодійного фонду «Ціль» зібрати таку рекордну кількість малюнків. А ще Світлана разом із чоловіком допомогла своїм дітям Івану та Марії створити малюнок, на якому малеча зобразила омріяний сюжет мирної України – рідний дім з українським прапором на даху, яскравим сонцем та мирним небом. Цей малюнок також потрапить в руки до одного з численних українських героїв.

Дитячі малюнки завжди викликають теплі спогади і посмішку, а зараз вони ще нагадують нашим захисникам, що вони боронять не когось абстрактного, а свою країну, свою родину і наших дітей

Національним медіапартнером проєкту виступає всеукраїнська мережа міських сайтів CitySites. Проєкт проходив за підтримки Національного оператора поштового звʼязку Укрпошта.