Чесно кажучи, за нинішніх цін колготи – не дешеве задоволення. І якби ж ми скуповували їх під настрій, колір чи актуальний візерунок, було б не так шкода. Але ж здебільшого робимо це ледь не щодня тому, що оті «дени» нещадно рвуться, беруться ковтунцями і затяжками. Навіть дорогі й ніби брендові. За третім разом уже самі готові покласти панчохи у морозилку чи як там радять різні модні лайфхаки для міцності. Сумлінні виробники над цією порадою сміються (ми допитали три українські марки) і рекомендують інше.

Перше. Дивитися на склад

У ньому має бути лайкра (Laycra) від 9 до 31%, і чим її більше, тим краще колготи зберігають форму і не сповзають потім, як у дітей в яселках. Найкраща лайкра 3D – з потрійним переплетенням ниток. Такі колготи найменше рвуться. Добре носяться колготи з великим складом мікрофібри (або Microtex) – переплетеними нитками поліаміду, і колготи Double covered – коли лайкру обкручують подвійною поліамідною ниткою. А найбільше беруться ковтунцями колготи, у складі яких переважає акрил, і вузлики на тканині – це його «парафія».

Друге. Правильно обирати розмір і фасон

Якщо носите розмір 3, то й купуйте саме його: у більшому чи меншому нитки на вашій нозі натягуються слабше або сильніше і, відповідно, пошкоджуються легше. Обов’язково треба звертати увагу на товщину гумки на талії (в ідеалі 4 см) – чим вона ширша, тим краще тримаються колготи. Хороші мають ластку і цупкий, добре прошитий носок. Перша заважає різкому розтягуванню колгот між ногами і пусканню стрілок зверху, другий завадить їхній появі знизу.

Третє. Правильно прати і сушити

Прати лише в руках або принаймні в делікатному машинному режимі у спеціальному мішечку за 30-ти градусів, не більше. Сушити за кімнатної температури – жодних обігрівачів, батарей чи фенів (знаємо-знаємо, самі такі). Лайкрові нитки втрачають свою еластичність за високих температур і порвуться швидше.

І наостанок прохання не від виробників, а від здорового глузду. Панчохи з модними зараз рясними узорами обирайте… самокритично. Вони пасують довгоногим худющим моделям, а наші українські апетитні ікри вони візуально лише збільшують і вкорочують 🙂 Майте на увазі. Щоб навіть в ідеально якісних колготах мати вигляд… неякісний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: