Про ці речі відверто не скажуть не тому, що ніхто про них не знає – навпаки, більшість знає, але мовчить. Мовчить з різних причин: соромно зізнаватися у власних помилках та ілюзіях, хочеться вдавати щастя і благополуччя, не хочеться лізти зі своїми порадами, які зазвичай все одно не слухають тощо. Оксана Ципіна зібрала ці «мовчання» у власний список, а ми ділимося – щоб не мовчати і когось застерегти, комусь підказати, когось підримати…

1. Вам ніколи відверто не скажуть, що шлюб не рятує ні від проблем, ні від порожнечі, ні від самотності. Інша людина не компенсує ваші внутрішні дефіцити, скоріше навпаки – посилить або оголить. Вам все одно доведеться заповнювати ці дефіцити самотужки.

2. Вам не скажуть відверто, що чесніше і правильніше залишатися самотньою, ніж хапатися за будь-який варіант від страху, що іншого більше не трапиться.

3. Діти – це не завжди щастя. Це клопоти, недосипання, тривала відсутність особистого простору і часу, а іноді й життя. Якщо ви це усвідомлюєте – прекрасно. Але якщо ви вважаєте, що лише народження дитини наповнить ваше життя змістом, зробить вас щасливою, подумайте, чи варто вам взагалі мати дітей.

4. Стосунки – це не так взаємна, як обопільна відповідальність. І якщо кожен буде відповідати за себе – за свої вчинки, слова, риси, а не за партнера, це значно краще і  комфортніше для стосунків. Це зрілий підхід.

5. Всі «кохаю» швидко закінчуються. Щоб стосунки тривали, треба говорити не лише слова кохання, а говорити про все – щиро, турботливо, і про хороше, і про погане. Обговорювати, не ховатися, поважати думку одне одного.

6. Більшість пар нечесні одне з одним у сексі. Жінки часто імітуютьзадоволення, чоловіки часто вважають спазм члена близькістю. Обидвоє ходять невдоволені. Якщо ви зумієте говорити чесно про свої сексуальні бажання, ви зумієте здолати всі непорозуміння. Не лише в ліжку.

7. Якщо з самого початку у вас з партнером немає нічого спільного, то навряд чи воно з’явиться. Тому не треба скаржитися: ви з самого початку бачили, кого обираєте.

8. У сім’ях, які вважаються чи виглядають ідеальними, є свої проблеми і своє темне дно. Ідеальних сімей немає

9. Навчіться визнавати свої помилки. Якщо усвідомили, що помилилися з вибором і поруч з вами не ваш чоловік, ідіть одразу. Не морочте голову ні собі, ні йому.

10. Люди не змінюються. Вони просто більше розкриваються і знімають маски. І ви своїм коханням нікого ніколи не зміните. Людина може лише сама вирішити, що ви – та  цінність, заради якої можна змінитися.  Якщо ви зголосилися стати Доброю Чарівницею, дарма гаєте час.

11. Жодна духовна практика не врятує від реальних проблем. Те, що ви перестали їх бачити, ще не означає, що вони зникли. Тому проблеми об’єктивного реального світу вирішуйте в цій реальності конкретними діями.

12. Не живіть чужими порадами і не впускайте в свій світ непрофесіоналів. «Кухонна психологія» хороша лише як спосіб скинути напругу, але дуже шкідлива як система дієвих рекомендацій. Зазвичай вона зводиться до обміну особистими «тарганами».

13. З чоловіками просто: їх потрібно підтримати, вислухати, нагодувати і не відбирати їхнє місце в домі. З жінками просто: з ними треба розмовляти, давати відчуття захищеності і любові. З усіма просто, якщо бути щирими і не хотіти будь-що переробити партнера.

14. За створення сім’ї і народження дітей треба братися тоді, коли знаєш навіщо це потрібно саме тобі. Чужі думки і стереотипи суспільства не працюють.

15. Якщо ви помилилися, пробачте себе і йдіть далі. Життя – надто цікаве і прекрасне, щоб своїми руками перетворювати його в пекло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: