Чому випадає волосся: 7 найпоширеніших причин і що з ними робити
Серед них є і надмірні кавування, лікування аспірином і чоловічий тестостерон
Серед них є і надмірні кавування, лікування аспірином і чоловічий тестостерон
Випадіння волосся – проблема, знайома кожній з нас. У багатьох просто зараз, зі зміною сезону, починається так зване «линяння». І це не єдина причина, чому на гребінці залишається купа волосся, а мити голову навіть страшно – воно буквально сиплеться у ванну. Ми не лікарі, не маємо права і наміру ставити зараз діагнози, але проконсультувавшись із трихологом Тетяною Михайленко, узагальнимо основне – і собі, і вам, дівчата, для «орієнтиру», чому найчастіше випадає волосся.
Часті або нещодавні захворювання, виснаження організму, недостатнє або неправильне харчування, надмірні навантаження і постійний стрес – усе це моментально позначається на нашій зовнішності та, звісно, на волоссі.
Що робити: зміцнювати імунітет, відпочити, налягати на вітаміни, за потреби пропити імуномодулятори або додати в харчування «вітамінну бомбу» – суміш меду, горіхів і сухофруктів, загугліть – рецептів вдосталь.
Випадіння волосся – це одна з підстав здати аналіз на дефіцит заліза. Проаналізувати результат повинен лише фахівець і призначити за потреби відповідні вітаміни.
Що робити: додати в раціон залізовмісні продукти – печінка, риба і м’ясо (яловичина), яєчний жовток, житній хліб, каші (гречана, вівсяна), залізовмісні соки (яблучний, гранатовий).
Провокують випадіння таблетки від підвищеного тиску, частина стероїдів, антидепресанти, сечогінні препарати, а у великій кількості навіть звичайний аспірин.
Що робити: змиритися і завершувати курс лікування. Після нього організм відновить нормальну роботу, а з часом прийде в норму й волосся.
Читайте також: Жіноче серце: як зберегти здоровим – поради кардіолога
Один з винуватців випадіння волосся у жінок – надлишок чоловічого статевого гормону тестостерону. Часто це пов’язано з менопаузою, гінекологічними захворюваннями, порушеннями роботи щитоподібної залози та, серед іншого, цукровий діабет.
Що робити: якщо волосся випадає буквально “жменями”, запишіться до лікаря-ендокринолога, він проконсультує і призначить потрібні аналізи та методи лікування.
Надмірна лупа, що снігом сиплеться на плечі або лушпинням збирається на шкірі голови, – це не косметична, а дерматологічна проблема – себорея або дерматит. Її не вирішиш хед-енд-шолдерсами, потрібне фахове системне лікування.
Що робити: зверніться до дерматолога або трихолога – вони визначать причини появи дерматиту і призначать лікування.
Читайте також: Вага після 40: як її втримати і чому жінки набирають зайве
Якщо немає серйозних проблем із тиском, захворювань серцево-судинної системи, то зверніть увагу на кількість випитої кави в день та алкоголю… в тиждень 🙂 Зловживання одразу позначається на волоссі. Воно стає слабким і починає випадати.
Що робити: стримуйтеся з капучинами й ром-колами і займіться фізичною активністю – ходьба, танці, аеробіка. Година інтенсивного руху в день добре розганяє кров і покращує кровообіг. Допомагає також простий масаж голови кінчиками пальців – робіть щоранку.
Фен, «утюжок» щодня, гелі, пінки, лаки дають нам гарну укладку, але при цьому повільно, але вперто знищують волосся. Мороз і палюче сонце також.
Що робити: звести до мінімуму використання «хімії» та засобів для стайлінгу волосся. За можливості сушіть його природним способом – без фенів і «дайсонів». Робіть частіше «розвантажувальні» дні для своєї шевелюри і матимете більше шансів, що вона таки залишиться шевелюрою.
А заразом прочитайте статтю Жіноче волосся: давні українські прикмети і традиції Дізнаєтеся багато цікавого про те, як наші прапрабабці берегли свої кучері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: