Старіння шиї, "кола Венери"

Зверніть увагу: не ошаленіло боротися за вічну молодість – старіння шиї це природній процес і смішно його не визнавати. Ми прагнемо саме попередити і віддалити – тобто, якомога довше виглядати гідно – «триматися купи», як кажуть 🙂 Саме такі принципи відстоює сучасна апаратна косметологія і косметологічний центр KeyMed, а ми повністю підтримуємо і розпочинаємо з його лікарем дерматологом-косметологом Тетяною Кобець (у якої за плечима 18 років досвіду, а запис – на тижні вперед) цикл інформаційних оглядів про жіночі проблемні зони і сучасні способи підтримки їх у формі.

Починаємо саме з шиї, бо саме про неї найчастіше забуваємо в догляді і саме вона однією з перших видає жіночий вік – через так звані “кола Венери” або кругові зморшки, яких з кожним роком більшає, як кіл на стовбурі дерева 🙂

На шиї майже нема сальних залоз, вона ще й в постійному русі – звідси й сухість, а з нею й зморшки, дряблість, передчасне старіння. У когось вона «здає» вже у тридцять з хвостиком, у когось «тримається» й за п’ятдесят. 

Стан шиї, каже Тетяна Кобець, залежить від кількох чинників: генів, догляду й навіть постави. І якщо на перший чинник ми не можемо кардинально вплинути, то на два інших просто повинні. 

Прості правила догляду за шиєю

Знаємо з дитинства: спину і шию треба тримати рівно, підборіддя – паралельно підлозі, не читати лежачи, не спати на високих подушках – все це провокує появу зайвих зморшок у місцях постійних згинів шкіри, нагадує Тетяна Кобець.

Щодо догляду, то шия потребує того, що й обличчя: очищення, тонізування, живлення і зволоження. Очищувати й тонізувати можна тими ж засобами, що й лице. А от креми краще обирати спеціальні для шиї та зони декольте – вони більш насичені поживними інгредієнтами, які не завжди є у складі звичайних кремів. Раз в тиждень варто робити маски – зараз на ринку великий вибір, вони добре тонізують і підсилюють дію кремів.

Противіковий догляд за шиєю

Однак треба визнати, зазначає Тетяна Кобець, креми і маски для шиї – хороша підтримка шкіри, але вікові зміни вони не зупинять, скільки не втирай. Дряблість, зморшки, провисання можуть попередити й істотно зменшити лише апаратні та ін’єкційні процедури. І в них нема нічого страшного чи болючого. Сучасна косметологія пропонує багато методів, які займають годину часу, але мають багатомісячний ефект і цілком адекватну вартість – скажімо, як одна літня сукня. Суконь, до слова, у кожної жінки купа, от шия одна, і їй справді треба приділяти увагу.

Процедуру для шиї призначає лише професійний лікар-косметолог, наголошує Тетяна, з огляду на стан і особливості шкіри та її найбільш виразну проблему. Для кожної, повірте, є рішення.

Старіння шиї
Проблема: дряблість і сухість шиї

Дряблість і сухість шкіри шиї не завжди викликана віковими змінами: пересушення і зневоднення може з’являтися після засмаги, нервового стресу, різкого схуднення. Від цього теж є порятунок, розповідає Тетяна Кобець. Навіть два: біоревіталізація і електропорація. Обидві процедури полягають у введенні в шкіру зволожуючих препаратів, які стимулюють вироблення фібропластів – це такі колагенові і еластинові волокна, запорука пружної, наповненої шкіри. Робляться процедури швидко (півгодини) і просто.

Біоревіталізація – це мікроуколи, схожі на комарині укуси. Ефект відчутний вже наступного дня і тримається майже рік, але якщо зробити цикл з 3-5 процедур. Електропорація – це та ж біоревіталізація, але без уколів, коли треба терміново виглядати підтягнуто і бажано без синців. А після ін’єкцій вони інколи бувають, якою б професійною не була рука косметолога. На електропорації лежиш, тобі густо змащують шкіру препаратом і водять по шиї невеличкою насадкою – маніпулою, вона проводить змінний ток, який розкриває канали епідермісу і «втирає» в них препарат.

Обидві процедури безболісні. Ефект після електропорації триває менше, ніж після біоревіталізації, але процедуру можна робити хоч раз в місяць, шиї це точно не зашкодить. Одна процедура електропорації коштує від 1000 грн, біоревіталізація – від 3000 грн сеанс.

Процедури для шиї, біоревіталізація
Проблема: зморшки і відсутність тонусу в зоні декольте

Всім знайома ота зрадлива «рогатка» від шиї до грудей, яка особливо помітна у тих, хто любить спати на боці. Позбутися її і попередити появу допоможе ботулінотерапія. Кілька ін’єкцій (більше знаних як «ботокс») у кілька точок зони декольте і шиї – і зморшки розгладяться. Після цього найближчі півроку, поки діятиме препарат, можна сміливо носити глибокі вирізи. Але, зазначає Тетяна, відучати себе спати на боці.

Процедура триває півгодини, не потребує знеболення, ефект видно вже на 3-5 день, препарат з часом виводиться організмом і, відповідно, потім процедуру повторюють. Коштує одна зона від 2800 гривень.

Ботулінотерапія, зморшки на шиї
Проблема: провисання шкіри, особливо підборіддя, поява “кіл Венери

На жаль, це вже серйозні вікові зміни, і від них не втечеш. Однак віддалити цей момент, якнайдовше зберегти молодість шиї і зменшити прояви старіння можна і потрібно, підкреслює Тетяна Кобець. І чим раніше, тим краще, бо навіть найпотужніші апаратні процедури будуть малоефективні, якщо жінка себе запустила.

Тільки-но вікові зміни стають помітними – вперед на одну з цих процедур:

  • біоремоделювання PROFHILO;
  • мезорадієс;
  • векторний ліфтинг.

Яка саме з трьох процедур потрібна, визначає знову ж таки косметолог. Кожна процедура добре омолоджує і підтягує шкіру: уявіть, що зсередини її наповнюють, наче здутий матрац повітрям, різними корисностями. Скажімо, гіалуроновою кислотою, головним джерелом вологи для шкіри, або гідроксиапатитом кальцію, який тримає шию і підборіддя, як каркас. 

В біоремоделюванні PROFHILO і мезорадієс препарати вводять так званими канюлями (проколи в певних місцях) або звичайними ін’єкціями.

У векторному ліфтингу використовують лише канюлі. Місця про всяк випадок знеболюють спеціальним гелем, тому процедура майже не відчутна. Причому ефект розтягується в часі: протягом тижня після введення підтягуються обвисання, через півроку посилюється синтез колагену і, відповідно, омолодження шкіри.

Ці процедури тривають близько години і можуть залишати синці у місцях проколу, втім, вони швидко сходять. Зате шия і декольте будуть тримати форму до півтора року. Вартість PROFHILO і векторного ліфтингу – близько 6000 грн, мезорадієс дорожчий – еквівалент 300 доларів, але ж раз в півтора року.

Будь-яка косметична процедура має протипоказання, нагадує Тетяна Кобець: захворювання шкіри, онкологія тощо. Це єдине, на нашу авторську думку, що може стримати жінку не доглядати за собою, тим паче в наш час, коли є стільки способів для будь-якого віку. Принаймні, варто знати, що вони існують і при можливості скористатися.