Ювелірний гардероб: 3 правила, як скласти базу на щодень і вечір
Корисні правила, детальний список і навіть словник від фахівця ювелірної стилістики Jewelry Concept
Корисні правила, детальний список і навіть словник від фахівця ювелірної стилістики Jewelry Concept
Покупці ювелірних прикрас завжди щасливі, влучно зазначає відома американська журналістка й письменниця Джаннетт Воллс у своєму бестселері – книзі «Замок зі скла». Ювелірні прикраси дійсно дарують радість, впевненість – за це ми, жінки, так їх любимо. А ще хочемо, щоб вони не лежали у шкатулці і чекали якогось «особливого випадку» чи потрібної сукні, а носилися щодня, підкреслювали наш стиль і демонстрували настрій.
Саме тому ми разом з ювелірним брендом Jewelry Concept та його засновницею Тетяною Масюк започаткували цикл публікацій про «ювелірний гардероб» і присвячуємо нову статтю важливій темі: базові денні та вечірні прикраси.
Пані Тетяна, яка вже 15 років займається коштовностями (і нішевих європейських марок, і українських дизайнерів), спеціально для читачок журналу «Українки» детально розібрала ювелірну шкатулку на складові і дає багато корисних порад щодо їх поєднання…
Тетяна МАСЮК
фахівець з формування ювелірного гардероба, авторка лекцій та майстер-класів із ювелірної стилістики.
Має дві вищі освіти, закінчила курси державного Гемцентру з експертної оцінки та діагностики дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, каменів органогенного походження.
Партнерка і донедавна комерційна директорка мережі ювелірних салонів «Абрикос».
Понад 6 років очолює власний проєкт Jewelry Concept.
Правильно сформований ювелірний гардероб, вважає Тетяна Масюк (і ми з нею згодні), жінці дійсно необхідний: вдалі прикраси зроблять мінімалістичний образ ошатним, а невдалий – реанімують.
Вони врятують, коли немає часу або можливості змінити діловий костюм на вечірнє вбрання: в такому разі достатньо змінити стилістику за допомогою прикрас. Наприклад, діловий годинник доповнити браслетами (і не одним), сережки-пусети замінити шандольєрами, додати намисто або кольє.
Тобто сьогодні правильна стратегія – сформувати капсульний ювелірний гардероб, який закриватиме поточні потреби та відповідатиме вашим завданням.
Одне з частих жіночих питань – чи можна у денному образі комбінувати різні метали, метали різних кольорів, ювелірні вироби та біжутерію? Відповідь – так. Усе залежить від образу, який ви створюєте. Головне, діяти за правилом – прикраси мають поєднуватися за:
Якщо ж хочеться мати більш епатажний вигляд, грайте на контрасті. І до своєї денної ювелірної шкатулки обов’язково додайте:
Бажано прямокутної або квадратної форми.
Мінімалістичні, геометричні, асиметричні, акцентні, з вставками, камінням і без. Для каміння оптимальні 3-4 карати. Часто запитують, на якому пальці носити? Раджу уникати банальності та стереотипів: зараз особливо модні персні на великому пальці та на мізинці.
Як же без них 🙂 Креативно носити кілька кілець або кільце як підвіску (зручно в часи постійної дезінфекції рук).
Те, що вам ближче. Підкажу, чим відрізняється кольє від намиста. У підвісці завжди є центральний чи головний елемент, а в намиста по всій довжині однаковий дизайн.
Вони можуть бути різні, але для денної бази оптимальні:
Теж абсолютно універсальна прикраса, яку носять і на голе тіло, і поверх одягу. Підійдуть різні розміри, комбінації, навіть з коштовним камінням.
Це must have будь-якої капсули.
Зараз дуже актуальні. Знаходимо для них нові «локації»: від зони декольте до декору взуття. Головне, щоб причепити їх дозволяла тканина, і краще – на місці сполучних швів. Брошки ще й можуть стати засобом комунікації.
Чи потрібні для особливих виходів (вечірок, свят) сети прикрас – дивіться по ситуації. Якщо дрескод зобов’язує, тоді так. Якщо є можливість і бажання комбінувати різні коштовності, нові стилістичні прийоми – вперед! Наш список базових вечірніх прикрас вам у поміч:
Подовжені або, як їх називають, шандольєри – сережки-«люстри», просто ідеальний варіант. З камінням, звичайно, краще.
Між іншим, він з’явився на початку минулого століття як виклик проти антиалкогольного закону. Тоді на всіх закритих вечірках дівчата тримали келих і обов’язково демонстрували своє розкішне кільце. З того часу мода на нього не минає.
Підійдуть і теніс-браслети і дуже екстравагантні. Однак обирати цю прикрасу потрібно ретельно: браслет візуально розширює стегна. Його можна також носити як чокер на шиї, на плечі – і на голому тілі, і поверх одягу. Це значно цікавіше і сексуальніше, ніж традиційний браслет на зап’ясті.
Довгі, зміщені на спину або як пояс.
У тіар, діадем, обідків, шпильок зараз друге народження. Популярні також подіумні варіанти: нитка перлин чи діамантів на проділі.
Щодо прикрас для певної події (весілля, офіційні заходи, прийоми, день народження), то їх підбір диктує передбачений дрескод.
Базовий ювелірний гардероб зовсім не означає, що в ньому має бути лише класика. Навпаки, його варто доповнювати модними і сучасними прикрасами. Складемо про них невеличкий вокабюляр:
Це браслет на щиколотку. Кажуть, золотий, одягнений на праву ногу, активізує кореневу чакру і допомагає в реалізації проєктів.
Поєднання сережок і кліпси: для каффи не потрібно проколювати вухо. Їх носять на мочці, вушному хрящику або на певній частині вуха, яку хочеться підкреслити. Дуже стильний аксесуар.
Акцентна сережка, яку одягають одну. Гарно поєднувати з мінімалістичною сережкою, якщо прокол на вусі не дуже акуратний: такі асиметричні сережки не лише привертають увагу, а й урівноважують енергетику.
Це всіма улюблені сережки-цвяшки. Кріпляться на мочці вуха, їх застібку майже не видно. Незамінні у ювелірній шкатулці, адже завжди створять потрібний ефект на рівні очей. До слова, завдяки блиску камінців у сережках очі теж здаються блискучими.
Попри дещо старомодну назву, це сучасний аксесуар, який полюбляла сама Коко Шанель! Довгий ланцюжок, інкрустований по всій довжині камінням, перлами. Сотуар має стильний вигляд на шовковій блузі або на спині.
Намисто, яке щільно прилягає до шиї. Вельми актуальне зараз.
Маленькі підвіски, які одягаються на браслет, як у Pandora.
Це комплект прикрас з дорогоцінним камінням, виконаний у єдиному художньому стилі.
Читайте також: Капсульний гардероб: що це таке і чому рятує жінок
Модний зараз тренд – поєднання між собою ювелірних прикрас та біжутерії. По-перше, якісна сучасна біжутерія має стильний і солідний вигляд, буває з кристалами, бісером, камінням і органічно компонується з коштовностями. По-друге, ювелірний total look – це вже моветон (якщо це не передбачено суворими правилами дрескоду).
Також прикраси особливо «грають», коли:
Якщо говорити про помилки, то типова – коли ювелірного гардероба немає взагалі, є сумбурно куплені прикраси. Ми, жінки, емоційні й часто купуємо, а потім думаємо, як і з чим це носити. Тому раджу перечитати попередню статтю Ювелірний гардероб: що це таке і які прикраси дійсно потрібні жінці і спершу проаналізувати свій стиль життя.
Читайте також: Повне перевтілення: 30 фотоприкладів, як макіяж, зачіска й одяг змінили жінок
Однозначно відповісти на це питання складно. Краще сказати про те, що на певному етапі життя прикраси можуть вже не відповідати статусу, стилю, пропорціям і грати проти вас. Закон візуальної відповідності завжди працює.
Умовно нас можна розділити за типажем на великих і маленьких. На перших дрібні прикраси – табу, вони просто загубляться. Або потрібно їх одягати одразу багато, створюючи «ефект множини». Маленьким жінкам, як не дивно, підходять і дрібні і великі прикраси. Підбираючи їх, пам’ятаємо, що горизонталь – нас візуально розширює, а вертикаль – подовжує. Відповідно, довга сережка витягує лінію шиї, а от кругла…
Зрештою, ці візуальні секрети та правила підбору прикрас саме для себе – під свій типаж, свої форми, фігуру читайте у наступній статті нашого «ювелірного довідника», створеного брендом Jewelry Concept та його засновницею Тетяною Масюк. Багато корисного за цією темою зібрано на youtube-каналі бренду https://youtube.com/channel/UCOjzNufqb0mVROPvpuq6EIQ!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: