Сумка із тканини, сумка для покупок

Питання, чи платити в маркеті за розбиту чи пошкоджену річ, може виникнути навіть у дуже акуратних і законослухняних покупців, як от у наших дівчат з редакції журналу “Українки”. Нещодавно в однієї з нас вислизнула з рук пляшка шампанського. У звичайному маркеті «на районі». Вислизнула і розбилася вщент. І ми за неї таки заплатили, бо совісні, але було у цьому законі підлості кілька «але».

  • Перше: пляшка вислизнула з окремого стола, де ставлять акційні товари і де разом з рядами нашого шампанського тіснилися підробні «вдови кліко».
  • Друге: пляшку (точніше, купу скла і калюжу бульок) у нас надто наполегливо вимагали купити – спочатку адміністратор, потім викликаний на підмогу охоронець-самбіст.
  • Третє: почалися крики і погрози «я зараз поліцію викличу, ви заплатите вже по статті за хуліганство».

А ми ж дівчата виховані, ми таке нахабство не любимо. Тому подумки порахували до десяти і, перш ніж заплатити завдану шкоду, сказали: «Значить так…» – ви можете сказати так само, запам”ятовуйте…

Перше. Саме власник несе відповідальність за ризик випадкового пошкодження чи знищення майна. Стаття 323 Цивільного кодексу

І саме ті ж адміністраторші мають звести ці ризики до мінімуму: від безпечної розкладки товару до якісного асортименту. В нашому випадку, наприклад, треба було розвантажити стіл, щоб ту ж пляшку можна було спокійно взяти, не зачепивши іншу.

Розміщення товарів у маркеті, права споживачів
Друге. Ніхто не вправі змушувати купувати непотрібний нам чи неякісний товар. Стаття 17 закону про захист прав споживачів

Змусити можуть лише власна совість і справедливий суд. І то, якщо та ж адміністраторша суду доведе, що ми навмисне жбурнули шампанським об підлогу. А до тих пір, поки товар не оплачено, він є власністю магазину і всю відповідальність за його цілісність несе теж магазин. 

Третє. Погрози і вимагання грошей чи оплати за пошкоджений товар називається «агресивною підприємницькою практикою»

Так і скажіть. Стаття 19, той самий закон про захист прав споживачів. А будь-яка агресія – перешкоджання руху, хапання за руки, примусове “затримання” чи погрози «я зараз поліцію викличу» – протизаконна. У відповідь викликайте поліцію самі.

Головне, зберігайте впевненість і спокій. Ми, на жаль, не змогли 🙂 Тому таки оплатили розбите шампанське і купили нове – треба ж було зняти стрес 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: