Українські блоги про мистецтво: 8 класних ресурсів, які створюють жінки
Вони розповідають про минуле і сучасне, про пікантне та маловідоме і навіть створюють артгороскопи
Вони розповідають про минуле і сучасне, про пікантне та маловідоме і навіть створюють артгороскопи
Сучасні українки активно популяризують мистецтво, розповідаючи про нього цікаво, актуально й доступно. Редакція онлайн-медіа «Українки» підписана на чимало різних арт-ресурсів, але особливо виділяє саме жіночі – ділимося нашою добіркою улюбених блогерок, які допомагають краще розуміти мистецтво та насолоджуватися ним.
Блог створений у 2019 році Оленою Поляковою, мистецтвознавицею, культурологинею, лекторкою. Вона розповідає завжди щось нове, цікаве, небанальне та навіть пікантне. За п’ять років у рамках свого проєкту Олена організувала понад 300 лекцій на найрізноманітніші теми: від любовних пригод Зевса у мистецтві до історії медицини та моди.
Підписатися можна тут.
Під цією назвою Інесса Сацута, українська художниця, веде одразу дві платформи – YouTube-канал і блог в Instagram. Головна її мета — розвінчати стереотип, що мистецтво нудне. У своїх відео вона розповідає про біографії відомих митців, ділиться маловідомими фактами та шокуючими історіями, що відкривають художників з іншого боку. Завдяки її легкому стилю викладу навіть складні теми стають доступними для всіх.
Підписатися на інстаграм-блог можна тут, на YouTube-канал тут.
Zhuli Eich створює свій блог в Instagram та як YouTube-канал. Її контент орієнтований на тих, хто хоче навчитися розуміти сучасне мистецтво. У своїх відео вона пояснює, як аналізувати твори сучасних художників, доповнюючи матеріали екскурсіями до галерей та теоретичними основами. Блог стане чудовим гідом у світ сучасного мистецтва для сформованих знавців та поціновувачів, а також і для тих, хто тільки починає свій мистецтвознавчий шлях.
Підписатися на інстаграм-блог можна тут, на YouTube-канал тут.
Цей проєкт також охоплює блог в Instagram та YouTube-канал. Авторка себе на називає і відверто зізнається, що не є мистецтвознавицею чи професійною лекторкою, а лише палкою поціновувачкою мистецтва. Вона досліджує мистецький світ у своїх відео та ділиться своїми знахідками з аудиторією.
Контент блогу охоплює різні аспекти мистецтва: від аналізу картин до розповідей про маловідомих митців та культурні феномени. Також тут пропонуються різні артблокноти.
Підписатися на інстаграм-блог можна тут, на YouTube-канал тут.
Блог веде Марія Дячук, культурологиня, яка легко та з гумором розповідає про мистецтво, його напрями та знайомить з художниками як з живими людьми.
Її публікації — це не просто факти, а авторські історії, які допомагають краще зрозуміти мистецтво та полюбити його. Завдяки неформальному стилю подачі інформації цей блог ідеально підходить тим, хто хоче дізнаватися більше без складної академічної мови.
Підписатися на інстаграм-блог можна тут.
Читайте також: Жіночі історії: про Жанну Самарі, її роман з Ренуаром і війну з Сарою Бернар
Авторка блогу — Наталія, українка, яка наразі проживає в Китаї. Її любов до мистецтва зародилася ще в дитинстві: вона навчалася в художній школі та розвивала свій талант. Однак шлях до творчості не був простим — оточення часто знецінювало її захоплення мистецтвом, що змусило Наталію тимчасово відійти від цієї сфери. Сьогодні вона є авторкою популярного блогу, який охоплює не лише Instagram, а й TikTok та Telegram-канал. Головна ідея блогу — показати, що «Мистецтво — це легко».
Підписатися на інстаграм-блог можна тут.
Читайте також: Скільки «Поцілунків» у Клімта: історії чотирьох картин
Це блог Карини Грішнікової, культурологині, яка популяризує мистецтво з 2019 року. Вона прагне зробити мистецтво доступним і цікавим для всіх. У блозі можна знайти анонси виставок та їх огляди, аналіз мистецьких творів і розповіді про художників та художниць. Важливою особливістю є розважальний контент — наприклад, рубрика «Арт-гороскоп», що дозволяє дізнаватися про мистецтво у легкій і захопливій формі.
Підписатися на інстаграм-блог можна тут.
Читайте також: Жінки великих художників: Марк Шагал, його кохана муза Белла і практична дружина Вава
Проєкт має сторінку в Instagram і створює перший український YouTube-канал, присвячений сучасному мистецтву. Авторка, ідейна натхненниця та ведуча Horse & Penguin — Олена Окунєва. На каналі можна знайти детальні відео про сучасне мистецтво України та світу, історії відомих митців, а також глибокі аналітичні матеріали. В інстаграмі – дописи з творами мистецтва, їх детальним описом та цікавими історіями.
Підписатися на інстаграм-блог можна тут, а на YouTube-канал тут.
Також маємо класну добірку Українські науковиці: на кого варто підписатися у соцмережах і також огляд ТОП-5 молодих українських співачок, яких зараз усі слухають.