Фото з відкритих джерел

Термін cushioning (кушенінг) походить від слова cushion і означає “пом’якшення” або “амортизація”. У 2017 році його вперше застосували у статті Metro UK стосовно нової тенденції у поведінці в парах, викликаної поширенням онлайн-знайомств. У чому ж вона полягає? В емоційній «подушці безпеки»: коли одна людина підтримує звʼязок з кількома потенційними партнерами, так би мовити, перестраховується і заводить «запасні» стосунки, щоб пом’якшити удар для себе у випадку, якщо основні стосунки розпадуться. Така собі форма емоційного захисту через страх бути покинутим.

У наш час месенджерів, віртуального життя і ще більшій доступності знайомств знайти партнера і підтримувати з ним зв’язок можна будь-де, будь-коли і потайки – не обмежуючи себе у кількості партнерів. Тому за ці роки cushioning з тенденції, яка зароджується, перетворився на нову реальність. Наші колежанки з жіночої громадської організації «Woman In» детально розібралися, у чому ж особливість цього явища і що з ним робити.

Слабка розрада, але все ж таки: cushioning не обовʼязково передбачає інтимні стосунки із “запасними варіантами”. Це може бути флірт, дружне спілкування або листування, дзвінки. Взаємодія з іншими партнерами у кушенінгу є більш поверхневою, аніж з основним партнером, і не обовʼязково має на меті розрив поточних стосунків.

І все ж cushioning травмує партнерів – і основного і “запасних”, адже він демонструє відсутність повної відданості стосункам і озирання довкола у пошуках варіантів

Фото з відкритих джерел
ЧОТИРИ ОЗНАКИ КУШЕНІНГУ
  • постійний контакт з іншими партнерами. Наче зради немає, але ваш обранець або обранка постійно з кимось на «зідзвоні», в смс, не відмовляється зустрітися і потеревенити «про життя»;
  • невизначеність стосунків. Партнер уникає розмов про майбутнє, ваші перспективи – «не готовий», «не починай», «не зараз», «поживемо – побачимо» улюблені відмовки;
  • флірт з іншими. Партнер ніколи собі не відмовляє у цьому «задоволенні» і демонструє інтерес до інших часом жартома, часом демонстративно;
  • емоційна дистанція. Відчуття, наче ви й разом, але кожен сам по собі – і в прийнятті рішень, і в планах на найближчі вихідні.

Як цей впливає? Не треба бути психологом, щоб перелічити: невизначеність, відчуття нестабільності, удар по самооцінці, емоційний стрес. І що ж тоді робити?

  • Чітко і відверто поговоріть з партнером про ваші очікування та важливість чесності.
  • Встановіть межі. Не терпіть дискомфорт, не робіть вигляд, що не знаєте про сторонні смс чи зустрічі, а повідомте, що для вас неприйнятно.
  • Довіряйте своїм відчуттям і не ігноруйте сигнали, не навіюйте собі «мені здалося» і не піддавайтеся на маніпуляції партнера «ти сама собі щось вигадала».
  • Розставте свої пріоритети. Якщо для вас партнер – теж «тимчасове явище», тоді ок – просто продовжуйте проводити час разом. Але якщо вам потрібне щось більше…

Здорові і глибокі стосунки базуються на взаємній довірі та відданості. “Упевнені, ви заслуговуєте на того, хто готовий віддатися стосункам повністю”, наголошують наші колежанки з «Woman In». Ми з ними погоджуємося і пропонуємо прочитати ще про кілька видів Модних стосунків: гостінг, мостінг, орбітінг, бенчінг і бредкрампінг.