Погана звичка: 4 дієві способи її позбутися
Підрахунок, автозаміна, фізичний бар’єр і навіть один «садо-мазо» спосіб
Підрахунок, автозаміна, фізичний бар’єр і навіть один «садо-мазо» спосіб
Психологи кажуть, що за 21 день можна виробити хорошу звичку. А погана звичка – це, по суті, те ж саме, і щоб її позбутися, за логікою, теж потрібен 21 день. Наприклад, перестати гризти нігті, перебивати співрозмовника, говорити «походу», причмокувати, дзенькати ложкою, розмішуючи цукор в чаї, чи гукати когось через весь коридор – хто не без такого гріха? 🙂 Тому починайте відраховувати дні і обирайте спосіб, як позбутися поганої звички.
Експерименти довели, що люди, яких попросили вживати певну кількість калорій за день, поступово почали вживати менше, навіть якщо не збиралися худнути. Як це використати у випадку з поганими звичками? Наприклад, відведіть собі не більше 2 разів в день по 10 хвилин на соцмережі, дозволяйте собі слово-паразит “походу” лише 5 разів і не забувайте рахувати. Можете ще закластися з чоловіком и подругою на гроші – за кожен прояв поганої звички віддаєте 10 гривень.
Поганих звичок багато, але особливо кепськими є ті, де ми забуваємо про себе та не дбаємо: це стосується і відпочинку, і звичайних життейських радощів, яких себе позбавляємо, і навіть речей, які для себе шкодуємо. Наприклад, жінка не має економити на білизні, і не лише через естетичний вигляд, а і тому що від її якості залежить здоров’я. Ми ось підібрали 5 типових помилок при виборі бюстгальтера – не повторюйте їх та сяйте.
Скажімо, маєте погану звичку гризти нігті – беріться гризти… соломку (ту, що печиво) чи трубочку до коктейлів. Знову перебили когось – попросіть 5 хвилин, щоб висловитися. Стукаєте ручкою по столі – починайте малювати на аркуші свої плани (а-ля візуалізація).
Постійно нервувати і за все переживати – також погана звичка. Тому стаття про уроки пофігізму буде для вас корисною.
Саме так, покарань, а не заохочень. Що б там не писали про нагороди у вигляді тістечок чи шопінгу, працюють вони погано:). Знову гризете олівець ? біжіть додаткові метри на біговій доріжці, проведіть день без солодкого. Деякі психологи радять кардинальний метод: вдягнути на руку гумку (навіть ту, що для грошей чи до волосся) і за кожне порушення відтягнути її і клацнути себе по руці. Не мазохістів, кажуть, швидко відучує від поганого.
Читайте також: Як реагувати на претензію. Несправедливу
Тобто зробіть так, щоб звичка створювала незручності не лише моральні, а й фізичні. Умовно кажучи, годинами сидите в фейсбуці – видаляйте цей додаток зі свого смартфону щовечора, а потім знову заново встановлюйте. Навіть зайві п’ять хвилин, потрібні для цього, змусять вас сидіти у соцмережі рідше. І, до речі, матимете нову звичку 🙂
Ще одна погана звичка – “починати починати”, її ще називають синдромом крісла-гойдалки. Він знайомий кожному: розгойдуєшся туди-сюди, туди-сюди – ілюзія руху, активності, начебто щось робиш, а насправді залишаєшся на місці. Чому так відбувається і як подолати цей синдром, читайте у нашій статті тут.