Гендерна рівність в оплаті праці: експерти Jooble про шлях до рівних умов в Україні у 2024 році
Про показник гендерної нерівності, стратегію уряду, новий Трудовий кодекс і "ЄРоботу"
Про показник гендерної нерівності, стратегію уряду, новий Трудовий кодекс і "ЄРоботу"
Сьогодні гендерний розрив у заробітних платах чоловіків та жінок в Україні знаходиться на рівні 18,6%. Урядовці планують скоротити цю різницю до 13,6% протягом наступних 7 років, про це повідомили у Кабінеті Міністрів. Зараз держава всіляко сприяє залученню жінок до підприємницької діяльності в рамках програми «єРобота». До того ж на сайті Jooble щодня з’являються вакансії та актуальні пропозиції роботи.
Український показник гендерної нерівності в оплаті праці є нижчим за загальний світовий, проте значно перевищує рівень 13% у країнах ЄС. Для прискорення євроінтеграції потрібно здійснити такі кроки:
У жовтні Міністерством економіки була затверджена Стратегія про зменшення гендерного розриву в оплаті праці, яка допомагатиме жінкам знайти роботу з гідною оплатою.
Ситуація має покращитися у 2024 році. Щоб жінкам надалі було легше вибрати вакансію, Мінекономіки вже має проєкт нового Трудового кодексу. До того ж у рамках грантової програми «єРобота», переважна частка переможців якої сьогодні є жінки, буде створено більше робочих місць.