Людмила Черниш: кандидатка наук, яка стала старшим солдатом
Вона є авторкою двадцяти друкованих праць і чотирьох патентів на корисну модель
Вона є авторкою двадцяти друкованих праць і чотирьох патентів на корисну модель
У мирні часи Людмила Черниш була головою циклової комісії ресторанного обслуговування та виробництва харчової продукції, викладала у Сумському фаховому коледжі Національного університету харчових технологій. У 2018 році захистила дисертацію та здобула науковий ступінь кандидата технічних наук. Вона є авторкою двадцяти друкованих праць у міжнародних та фахових виданнях, у тому числі чотирьох патентів України на корисну модель.
Зараз Людмила – військовослужбовець сил територіальної оборони ЗСУ. Вона певна, що у війську вона зараз потрібніша. Про свій вибір та про себе вона розповіла кореспонденту з АрміяInform Володимиру Загребельному. Ділимося їхньою розмовою.
З перших днів широкомасштабної агресії росії проти України Суми як прикордонна територія потрапили в оточення ворожих військ, на околицях міста точились бої.
Людмила не могла залишитись осторонь. Познайомившись з дівчиною, яка знала, що на блокпостах цілодобово перебувають наші хлопці і їх потрібного годувати гарячим, кандидатка наук без вагань запропонувала свою допомогу. Згодом до них приєднались інші дівчата.
«Було важко, ми працювали 24/7, – згадує пані Людмила. – Наше підприємство забезпечувало гарячим харчуванням військових із різних куточків міста. Робота кипіла з ранку й до пізньої ночі, інколи доводилося повертатися додому в супроводі військових».
Одного дня Людмила зрозуміла, що наразі є потрібнішою в теробороні, аніж на своїй посаді. І з цього моменту почала готувати документи для вступу до лав ЗСУ.
Так відбулось перетворення викладача Сумського фахового коледжу Національного університету харчових технологій у кухаря одного з підрозділів територіальної оборони Сумщини. Людмила Черниш стала старшим солдатом. «Після цивільного життя важко опановувати ази служби у війську та поєднувати її із сім’єю», – говорить жінка.
Читайте також: Захисниці: історії українок, які змінили мирні професії на військову службу
Поки що Людмилі важко сказати, що вона робитиме після перемоги. Адже для неї однаково рідними стали як її військовий, так і цивільний колективи.
За час служби в лавах ЗСУ у неї з’явилося багато нових друзів, але й про своїх довоєнних друзів вона також не забуває. «Одне я знаю на 100%: темою моєї докторської дисертації буде «Збалансоване харчування довготривалого зберігання для військовослужбовців Сил оборони України», – запевняє Людмила.
Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої 46 000-ї спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим 🙂
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: