На відео дівчина зі зброю в руках у повній темряві, разом з побратимами у підземеллі «Азовсталі» зворушливо співає «Зродились ми великої години». Вона не просто співає, вона заряджає – і втомлених бійців поруч, і всю Україну. Заряджає не лише голосом, а й своєю світлою усмішкою і навіть неслухняними дівочими кучерями. Вона – наче образ дівчини-янгола посеред маріупольського армагедону.

Важко собі уявити, що переживають третій місяць війни наші захисники на «Азовсталі». Ще важче уявити, що відчуває там жінка. Тим паче молоденька. Адже дівчині лише 21 рік.

Усі назвали її Пташкою – за ніжний голос, мелодійний спів. Насправді її звати Катерина, вона з Тернополя і дійсно співачка – закінчила співоче відділення Тернопільського фахового коледжу імені Соломії Крушельницької. Але пісні – не єдине захоплення Пташки. Дівчина – багатогранна і діяльна натура: поетка, акторка і навіть байкерка!


ПОЕТКА
Фото: видання “20 хвилин”

Як розповіли подруга дівчини Валерія Панасюк та її викладач Богдан Маюк в інтерв’ю українським медіа, Пташка не лише гарно співає, а й пише вірші. Свою поезію Катя зібрала у першій збірці «Мелодія душі», а деякі її вірші друкувала місцева газета «Вільне життя». Декламувала свої твори на вечорах авторської поезії «Літературний камертон», які проводилися в коледжі.


БАЙКЕРКА
Фото: видання “20 хвилин”

Попри успіхи в музичному коледжі, хороші перспективи у Тернополі, Катерина не залишилася в рідному місті, а поїхала… підкорювати байки! Та не куди-небудь, а в столицю. Мотоцикли надовго захопили дівчину, вона влаштувалась у мотошколу The Riders і навіть купила собі мотоцикл.

Активність і чуйність підштовхнули Катю долучитися до правозахисних організацій, брати участь у мітингах. З початком агресії росії в 2014 році дівчина почала цікавитися й військовою справою.


ВІЙСЬКОВА
Фото: 24 канал

На передову дівчина пішла ще рік тому, у 2021 році. Спершу закінчила курси – стала військовим медиком, а потім мобілізувалася і одразу в зону активних бойових дій на Донеччину.

Майже ніхто з друзів про це тривалий час не знав, батьки також – думали, що вона працює просто в госпіталі. Катя навмисно їм довгий час не казала, аби не хвилювалися.

Так само мало хто знав, що з початком повномасштабної війни Пташка знаходиться на «Азовсталі». Аж поки не побачили згадане відео з її співом.


ДІВЧИНА-ВОГНИК

Пташка – яскрава особистість не лише внутрішньо, а й ззовні: величезні блакитні очі, руде волосся. Вона часто фарбувала його або у вишневий, або в помаранчевий колір. Цей образ повністю відтворює її енергійність, завзяття.

Як згадує Богдан Маюк, Катерина була учасницею народного тернопільського драматичного театру-студії «Сузір’я» і грала виключно яскравих персонажів, наприклад, циганку Азу. Вже тоді вона вражала глядачів своїм перевтіленням і запалом, а тепер надихає українців на перемогу!

Віримо, що Пташка і всі наші «азовці» вистоять. Вони вже зробили неймовірне: третій місяць тримають оборону Маріуполя, незламно, стійко, в жахливих умовах…Хочемо їх бачити живими, здоровими і хочемо почути, як Пташка заспіває на великому святі української перемоги!