Гончаренко центри — це найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних відкритих освітньо-культурних та волонтерських просторів. Вони унікальні (детально розповідали про них у нашій статті), адже в них викладають англійську дітям та дорослим, готують підлітків до іспитів, проводять курси з фінансової та медіаграмотності, пропонують цікаві активності для літніх людей тощо.

Мережа була заснована Олексієм Гончаренком у 2021 році для надання сучасної, якісної та доступної освіти українцям у різних куточках країни — від Чернівців до Одещини. Загалом вже працює 20 центрів. Під час війни вони відкрились в Одесі, Миколаєві, Кривому Розі, Харкові і от днями свої двері відчинив Гончаренко центр у Києві. До його створення долучився британський меценат, член Палати лордів, публіцист Майкл Ешкрофт.

Столичний Гончаренко-центр розташувався у середмісті, у комфортабельному й безпечному бізнес-центрі. Тут планується чимало курсів, занять, заходів — команда активно працює над їх втіленням. Уже навіть стартували творчі майстер-класи для дітей та дорослих.

Маленькі кияни малювали листівки для українських захисників на День героя та майстрували символічні обереги, а також вітали гостей відкриття центру

Заняття у київському Гончаренко центрі

Центр майбутнього

“Сьогодні ми відкриваємось у Києві, нашій столиці! Це для нас величезна честь і відповідальність”, – сказав на відкритті Центру засновник волонтерської мережі, народний депутат України Олексій Гончаренко. Передусім він подякував лорду Ешкрофту за підтримку, небайдужість і внесок у розвиток центрів.

Лорд Майкл Ешкрофт відвідував Україну тричі після початку повномасштабного вторгнення та бував у гарячих точках. Через справи він не міг відвідати відкриття київського Гончаренко центру, але надіслав відеозвернення для всіх відвідувачів та гостей. «Відкриття нового Гончаренко центру в столиці – прекрасне досягнення. Я радий зробити вагомий внесок, щоб це стало можливим. Адже навіть у воєнні часи важливість культури та освіти не можна недооцінювати. Сподіваюсь, ви переконалися, що моя підтримка України ніколи не похитнеться. Я захоплююся українцями – цими сміливими людьми, які зараз б’ються за свою свободу і життя!», – підкреслив британський меценат.

“Ми не схибимо, адже знаємо, що нам робити, куди рухатись, щоб разом наближати перемогу!”, – запевнив Олексій Гончаренко на відкритті київського простору

Олексій Гончаренко на відкритті київського центру
Виступ Лорда Майкла Ешкрофта
Олексій Гончаренко, Валентина Шульц на відкритті київського центру

Друзі Гончаренко центрів

На відкриття Гончаренко центру в Києві завітало чимало поважних гостей, зокрема, Надзвичайний і Повноважний посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, Надзвичайний і Повноважний посол Німеччини Анка Фельдгузен, представники посольства Канади, а також військові, волонтери та громадські активісти. До речі, представники дипломатичного корпусу, а також всі охочі, підписали листівки для військових, які команда центру відправить на передову.

Усі гості мали можливість детально оглянути простір, відчути його творчу й сучасну атмосферу, а потім висловити свої враження й підтримку. «Ви захищаєте дуже правильні речі — освіту та культуру. Вчити іноземні мови навіть під час війни — це надважливо. Адже це закладає основи розбудови вашої країни, розбудови її державності. Ви обов’язково вийдете переможцями!», — сказала у своїй вітальній промові Посол Великої Британії Мелінда Сіммонз.

У свою чергу Посол ФРН Анка Фельдгузен зазначила, що вона бачить можливість співпраці Гончаренко центрів із навчальними закладами Німеччини. «Після перемоги, яка точно буде вашою, ми сподіваємось, що Гончаренко центри запровадять курси з німецької мови не лише у великих, а також і в маленьких містах. Щоб і діти, і люди похилого віку могли більше дізнатись про Німеччину, про її культуру, історію, про нашу співпрацю. Щоб наші країни будували добросусідські стосунки. Адже це наша спільна справа — допомагати Україні!», — сказала пані посол ФРН.

Усі гості висловили підтримку Гончаренко центру від імені своїх країн, організацій та компаній

Вгорі: Олексій Гончаренко проводить екскурсію простором пані Послу Великої Британії Мелінді Сіммонз. Внизу: Мелінда Сіммонз та пані Посол Німеччини Анка Фельдгузен виступають з вітальним словом

Центр волонтерства

З лютого 2022 року мережа Гончарекно центрів окрім освітньої програми переформатувалась також у волонтерські хаби, де допомагають переселенцям та військовим. “Ми, як уся країна, пишаємось українським волонтерством, океаном волонтерства. І в цьому океані ми — краплинка. Але ми щасливі з цього! Ми допомагаємо нашим Воїнам і переселенцям”, — зазначив Олексій Гончаренко на відкритті київського освітнього центру і повідомив про його нові волонтерські справи.

Просто під час відкриття Олексій Гончаренко передав українським морпіхам чергову антидронову рушницю від волонтерів Гончаренко центру. Це вкрай потрібна і дороговартісна річ, яка допоможе нашим захисникам боронити країну.

Не обійшлося без приємних подарунків і для центру. Скажімо, колишній міністр міністр інфраструктури України, а нині військовослужбовець Володимир Омелян вручив центру справжній ящик з-під мін, аби вона слугувала скринькою для донатів. Свій внесок зробив й головний редактор газети Kyiv Post, подарувавши свої картини: прапори Великобританії та Німеччини в українських національних кольорах.

Ще одним подарунком Гончаренко центру став прапор України з автографом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного

Вгорі: прапор з підписом Валерія Залужного. Внизу: Олексій Гончаренкоо передає українським морпіхам антидронову рушницю, а Володимир Омелян передає йому скриню з-під мін
Вгорі: картини у подарунок від керівництва Kyiv Post. Внизу: команда і гості відкриття Гончаренко центру у Києві
Команда і гості відкриття Гончаренко центру у Києві

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: