На правах реклами

Сьогодні часто можна почути про «хороші мікроорганізми» та «пробіотики». Дорослі активно використовують подібні лікарські засоби, а як щодо дітей? Чи потрібні пробіотики дитячому організму? До цієї теми існує доволі багато питань, далі в статті дамо відповіді на основні з них.

Чим корисні пробіотики?

В першу чергу пробіотичні засоби дозволяють укріпити мікрофлору кишківника. Саме від неї залежить активність імунної системи. Можливо через те, що бактерії під час своєї діяльності виробляють різні корисні речовини, які потім всмоктуються через слизову оболонку. Подібне відбувається і в дітей, і в дорослих, саме тому при потребі лікар призначає пробіотик пацієнтам різного віку.

Що собою представляють пробіотики?

Зазвичай під пробіотиками розуміють бактерії — лактобактерії та біфідобактерії, які при попаданні в кишківник починають активно розмножуватись та пригнічувати патогенну мікрофлору. В результаті проходять симптоми кишкового розладу — діарея, закрепи, здуття кишківника, бурчання в животі. Крім бактерій пробіотики можуть містити спеціальні дріжджі (Saccharomyces boulardii CNCM I-745), які допомагають корисній мікрофлорі швидше відновитись. Саме такий склад має препарат Ентерол, детальніше про який можна прочитати за посиланням https://enterol.ua/enterol-dtyam/.

Кому потрібно вживати пробіотики?

Щодо пробіотичних засобів постійно проводяться дослідження, серед яких останні стосуються алергічної екземи. На сьогодні вже вдалось виявити, що прийняття пробіотиків зменшує ризики виникнення подібного захворювання. Також раніше вже було отримано дані про те, що пробіотики усувають:

  • діарею (вірусну, бактеріальну, після ентерального харчування чи антибіотикотерапії);
  • дисбіоз кишківника;
  • синдром подразненого кишківника;
  • коліт та клостридіальні захворювання.

Найчастіше у дітей діагностується діарея через посилене застосування антибіотиків. В таких випадках, як вказує на Ентерол для дітей інструкція, пробіотик допомагає пришвидшити одужання. Також у малюків позитивно змінюється динаміка набору ваги. Якщо малюк на штучному вигодовуванні, тоді потрібен пробіотик для заселення кишківника корисними мікроорганізмами.

Яке дозування використовують дітям?

Все залежить від віку дитини, її ваги, різновиду та тривалості захворювання. Призначити дитині препарат повинен лише педіатр, який також дасть основні рекомендації по застосуванню.

Наразі пробіотики дають навіть новонародженим, але доза зменшується в три чи чотири рази. Якщо при цьому засіб потрібно розводити, то беруть воду з температурою не вище 50 градусів.

Коли дітям не рекомендують пробіотики?

До цієї категорії належать діти, які мають серйозні проблеми зі здоровʼям:

  • при проведенні хімієтерапії;
  • під час лікування гормонами;
  • передчасно народжені діти;
  • при наявності хронічних та імунодефіцитних захворювань, які суттєво послабили дитину.

В таких випадках важко спрогнозувати, які наслідки будуть від прийняття пробіотичних препаратів. Саме тому спочатку дитина має пройти основний курс лікування, а вже потім лікар вирішить, чи потрібне доповнення у вигляді пробіотика.

Які настанови регламентують застосування пробіотиків у дитячій медичній практиці?

Зверніть увагу, що після прийому антибіотиків чи не характерної їжі завжди відбуваються зміни у складі мікробіоти кишківника. Це ніщо інше як дисбіоз у тій чи іншій мірі, тобто винищення біфідобактерій сприятиме у середній перспективі розвитку запалення слизової, а винищення лактобактерій – до бродіння цукрів і закрепів. Цьому є пояснення, тому інтуїтивно дитину тягне на кисло-молочні продукти, але не завжди виходить швидко відновити травлення після антибіотиків.

У сучасній педіатричній настанові ЕСПЕГАН від 2022 року описані найчисельніші клінічні дослідження за участі дітей із гострою діареєю після застосування антибактеріальних засобів також. До речі ці дослідження проводились на нечутливому до антибіотиків штамі – Сахароміцети буларді СNCM I-745. Сахароміцети включені у педіатричні рекомендації з метою лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Спитайте про це свого педіатра.