Idda van Munster, боснійська блогерка
Фото Idda van Munster

Ці звички справді здатні покращити життя і, якщо чесно, не лише життя жінки. Ці звички, скажімо так – загальнолюдські і стосуються пріоритетів, вмінь, бажань, поглядів незалежно від статі. Але часто саме жінки через свою жертовність, завантаженість, стереотипи не розвивають в собі потрібні вміння або й придушують. Дарма. От спробуймо привчити себе хоча б до кількох з цих восьми звичок – гірше точно не буде. Психологи обіцяють ще й покращення настрою, самосприйняття, повноту і задоволення від життя.

Кажуть, для вироблення однієї звички потрібен 21 день. Почнемо просто сьогодні!     

Думати про рішення, а не проблему

Проблема зникне лише тоді, коли зосереджуєшся на реальних кроках для її усунення і аж ніяк не після її сотого обговорення. Так, обговорити і “проговорити” проблему корисно і потрібно. Але раз. Ну два. Далі беріться за чіткий план її вирішення. Попунктно. Крок за кроком.

Як кажуть, якщо проблему можна вирішити, то це не проблема, а завдання. Якщо проблему не можна вирішити, то нема чого й вбиватися через неї. Якщо проблему лише обговорюють, а не вирішують, значить, не така це вже й проблема.

Братися не за те, що простіше, а за те, що потрібне, корисне, перспективне для вас

Завжди є якась важлива справа, реалізація якої дасть найбільший чи найпотрібніший результат. І часто це найбільш трудоємка справа. Беріться в першу чергу за таку справу, адже саме вона змінює якість життя.

Інвестувати в себе, а не в атрибути успіху

Спершу вкладіть в омріяну подорож у Карпати 🙂 – перезавантажитись. Або розщедріться на дорогі, але потрібні для кар’єрного росту курси. Або витратьте пів зарплати на курс масажів від остеохондрозу – на те, що справді вам додасть сили і можливість в подальшому більше і ефективніше працювати.

Робити з власної мотивації, а не для схвалення іншими

Часто ми приймаємо рішення з огляду або під впливом «а що скажуть люди» і лише потім починаємо це рішення для себе обґрунтовувати і на себе «насаджувати».

Ніколи не ґвалтуйте себе

Idda van Munster, фотосесія для блогу
Фото Idda van Munster
Орієнтуватися на питання «чого я хочу і як цього досягти»

Свої дії, вчинки аналізуйте і звіряйте з огляду на це питання. Дуже прозаїчний приклад: ваша головна думка останнього місяця «хочу купити за пів ціни ноутбук, де його знайти і де взяти на це гроші». Щодня робіть крок для відповіді на це питання: сьогодні зазугліть всі існуючі магазини техніки, завтра – пошукайте “ноутбуки знижка”, післязавтра – киньте клич по знайомих, моеж щось підкажуть. От побачите, ноутбук знайдеться. Тому що ви щодня зосереджувалися на тому, чого хочете.

Доводити справу до результату

А ще краще – робити одну справу за раз замість традиційного жіночого «мультитаскінгу»: поставила пательню з картоплею – схопилася за синів щоденник – відповіла на дзвінок подруги – погортала ще й щоденник доньки – спалила картоплю. Роблячи все одразу, ви не робите нічого толком.

Відпочивати

Так, сьогодні ви здатні намотати 10 км по колу «робота, школа, магазин, ще раз магазин, дім». Але втома, стреси рано чи пізно візьмуть своє. І одного далеко не прекрасного дня ви просто відчуєте, що нема ні сил, ні бажання «намотати» й метр, не те що 10 км.

Щоб цього не сталося виділяйте один день в тиждень, місяць… ні, не “для себе, коханої”, як радять різні «богині коучингу»: шоколадні обгортування, ресторани і шопінг. Не заперечуємо, що цей «гламурний сценарій» дуже добре знімає напругу, але будемо реалістками – для середньостатистичної жінки він малоймовірний. А от хоча б раз в тиждень просто дозволити собі не робити те, що не любиш і не хочеш – цілком доступно. Влаштувати собі день без метушні і вимкнути телефон 🙂

Любити час

Любити, а не боятися його швидкоплинності, не боятися чогось не встигнути, не боятися через рік постаріти або завтра втратити стабільність. Любити, не нарікаючи на довгі зими, на ранні підйоми, на сірі будні. Це теж наш час. Він і є наше життя. Хтось часу вже немає… А у вас він є. Цінуймо.