Одеський міжнародний кінофестиваль 21 серпня урочисто завершив свою роботу. Церемонія закриття відбулась просто неба на Потьомкінських сходах. Її провели телеведуча й журналістка Яніна Соколова та телеведучий Олег Панюта. Урочистості розпочались з виступу гурту Bedroom Music і Одеського Симфонічного оркестру під керівництвом диригента Ігоря Шаврука.

Як сказала президентка Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко: «Вісім днів фестивалю пролетіли на шаленій швидкості. Цей фестиваль був 12-м, але став першим ОМКФ, у якому головною конкурсною програмою був Національний конкурс. Ми показали 65 фільмів, зібрали найочікуваніші українські та міжнародні прем‘єри. Ми залишили незмінні атрибути нашого фестивалю – міжнародні програми “Фестиваль фестивалів” і “Гала-Прем‘єри”, в межах яких показали переможців та учасників Каннського, Берлінського, Венеційського та інших топ-кінофестивалів світу. Фестиваль відвідали понад 300 журналістів. У нас працювала команда з 200 волонтерів. Хочу подякувати нашій величезній команді! Ви просто шалені! І, звісно, дякуємо нашим глядачам».

“Саме для глядачів ми привозимо на Одеський кінофестиваль найкраще кіно, щоб разом формувати нашу кінокультурну ДНК”, – зазначила Вікторія Тігіпко

Один фільм – три нагороди

Безумовним лідером XII Одеського кінофестивалю стала українська стрічка «Стоп-земля» режисерки Катерини Горностай. Вона здобула три нагороди. Головний приз – Гран-прі ОМКФ «Золотий дюк», перемогу у номінаціях «Найкращий повнометражний фільм» і «Найкращий актор» – увесь акторський склад фільму.

«Показ, який був в Одесі, те сприйняття глядацьке, яке ми відчули і та любов, яка була потужним променем від глядачів на всіх учасників процесу – це було неймовірно і це неповторний досвід», – подякувала на церемонії Катерина Горностай.

Нагороду їй вручили голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук та голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв. «Дуже символічно, що саме на національний конкурс на ОМКФ було зроблено ставку в цьому році. Ми бачимо, що українського кіно достатньо для показу на такому масштабному кінофестивалі», – зазначила Марина Кудерчук.

Лідером із нагород XII Одеського кінофестивалю стала українська стрічка «Стоп-земля» режисерки Катерини Горностай

Кращі з найкращих

Журі Національного конкурсу Дар’я Жук, Елі Ґраппе, Жан-Шарль Леві, Оксана Черкашина та Звіад Елізіані обрали найкращий український короткометражний фільм, яким стала стрічка Ольги Журби «Папині кросівки».

Голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко зі сцени зазначив: «Хочу особливо привітати переможця у цій номінації, адже такі нагороди справді прокладають шлях у велике кіно».

Спеціальний диплом журі отримав фільм «Суперник» режисера Маркуса Ленца. Статуеткою за «Найкращу режисерську роботу» нагородили Нікона Романченка за стрічку «Leopolis Night».

Також на церемонії закриття вручили дипломи ФІПРЕССІ. Найкращим українським повнометражним фільмом стала стрічка Тараса Дроня «Із зав’язаними очима».

Найкращим короткометражним фільмом визнано «Папині кросівки» режисерки Ольги Журби

Почесний внесок

Знаменитого британського режисера Террі Ґілліама, який став спеціальним гостем 12-го ОМКФ, нагородили почесним “Золотим Дюком” за внесок у кіномистецтво. Нагороду режисерові вручала Вікторія Тігіпко.

«Я зараз розгублений, стоячи на Потьомкінських сходах, оскільки “Панцерник “Потьомкін” – один з найважливіших фільмів в моєму житті. Для мене це має велике значення, як і те, що зараз я тут. Сергій Ейзенштейн – один з надзвичайних світових кінематографістів і я справді розгублений, перебуваючи тут, де було відзнято так багато неймовірних фільмів, де я надихаюся цим кінематографічним повітрям», – зазначив Ґілліам.

Фільм просто неба

Фільмом Закриття 12-го ОМКФ стала стрічка Чарлі Чапліна “Малюк”, якій цьогоріч виповнюється 100 років. Показ фільму відбувся одразу після урочистої церемонії закриття на Потьомкінських сходах у супроводі одеського симфонічного оркестру.

«Вже 12 років у нас є традиція, збиратися наживо на Потьомкінських сходах і дивитися гарне кіно. Навіть минулого року, коли Одеський кінофестиваль проходив онлайн, цю традицію ми не пропустили та дивилися тут кіно. Ми святкуємо 30-річчя Незалежності України, і нам було дуже важливо показати вам, наскільки сильною стала українська кіноіндустрія. Наскільки якісне українське кіно ми можемо подивитися зараз», – зазначила виконавча директорка ОМКФ Анна Мачух.