Kharkiv MeetDocs — міжнародний кінофестиваль документальних та ігрових фільмів, що фокусується на культурі, проблемах і повсякденному житті східних областей України. Головна мета фестивалю — популяризація українського документального та ігрового кіно, розширення меж українського кіноглядача та культурний розвиток Східної України.

Цьогоріч кінофестиваль Kharkiv MeetDocs пройде з 26 вересня по 2 жовтня у гібридному форматі. «Цей рік особливий для фестивалю — він проходитиме вп’яте, наш перший ювілей. Програма фестивалю — надзвичайна. Ми дуже раді показати ці важливі фільми широкій аудиторії, зокрема глядачам у Харкові. І переважна більшість програми — українське кіно неігрового та ігрового жанру, яке засноване на реальних документах», — зазначила на прес-конференції засновниця та директорка фестивалю Євгенія Крігсхайм.

У добірку увійшли стрічки, які викликали найбільший резонанс в нашому суспільстві

Програма фестивалю

Організатори фестивалю отримали 283 заявки на участь з 17 країн світу, 42 з яких були відібрані для участі в конкурсних програмах фестивалю. Переможці будуть визначені в межах Міжнародного конкурсу (6 фільмів), Національного конкурсу (6 фільмів) та Конкурсу українського короткометражного незалежного кіно «Бардак» (30 фільмів). 

27, 28 та 29 вересня фільми конкурсних програм будуть доступні для перегляду онлайн на офіційному сайті кінофестивалю. 30 вересня та 1 жовтня в Promodo HUB можна буде подивитися позаконкурсну програму. А вже 2 жовтня фільми-переможці конкурсних програм будуть доступні для перегляду в Харкові.

Церемонія нагородження Kharkiv MeetDocs відбудеться 1 жовтня

Фільми відкриття і закриття

Фестиваль відкриє автобіографічна стрічка Катерини Горностай «Стоп-Земля», яка отримала нагороду «Кришталевий ведмідь» на Berlinale, відзначена Гран-прі та «Золотим Дюком» за «Найкращий повнометражний фільм» в межах Одеського Міжнародного Кінофестивалю. Показ фільму в межах урочистого відкриття пройде у Харківській філармонії 26 вересня. 

Закриватиме Kharkiv MeetDocs дебютна стрічка Тараса Дроня «Із зав’язаними очима». Спортивна драма також була відзначена на ОМКФ журі міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI та отримала нагороду як найкращий повнометражний фільм. Подивитись фільм глядачі зможуть у харківському Promodo HUB 1 жовтня.

«Фестиваль з кожним роком стає все потужнішим, і маю надію, що його знатимуть не тільки в України, а й за її межам», — сказав на прес-конференції заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Стороженко.