Фото: Міністерство оборони України

Міністерство оборони України працює над забезпеченням рівного доступу жінок до роботи у сфері протимінної діяльності. Питанням соціального залучення та гендерної рівності у контексті протимінної діяльності присвятили окремий воркшоп. «Наша мета – забезпечити рівні можливості для всіх, включаючи жінок, людей з інвалідністю та представників різних соціальних і культурних груп. Наприклад, нині частка жінок, залучених до протимінної діяльності, становить понад 35%», – зазначив полковник Олег Шуварський, начальник управління протимінної діяльності – заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони.

Воркшоп був організований Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування (GICHD). «Як свідчать дослідження цієї організації, чимало з тих, хто постраждав від вибухонебезпечних предметів, воліли б брати активну участь у виконанні завдань протимінної діяльності. Приміром, після проходження відповідних курсів, дистанційно керувати машинами механізованого розмінування та БПЛА, займатися просвітницькою або комунікаційною діяльністю», – повідомляють в Міноборони.

За даними міністерства, з початку широкомасштабного вторгнення підрозділи Сил безпеки та оборони України обстежили та очистили 592 197 га територій та знешкодили 910 064 вибухонебезпечних предмети.

На цьому фото – жінка-сапер: житомирянка Ілона Куликівська, яка розміновує Україну. Про свою роботу вона говорить буденно, хоча насправді чи не щодня здійснює подвиг. Розповідаємо про неї у нашій статті – читайте тут.

Жінки на рівних з чоловіками стають на захист нашої держави, розповідаємо про них у нашому спецпроєкті ЗАХИСНИЦІ: історії українок, які залишили мирні професії і пішли на війну.