Удень ми активні, а шкіра потребує захисту. Вночі все навпаки: поки ми спимо, шкіра оновлюється, запасається вологою та наповнюється життєвими силами. Цей процес можна зробити ефективнішим, якщо почати правильно користуватися вечірньою косметикою і подбати про нічний догляд.

Як ніч і сон впливають на красу шкіри

Сон найважливіший для організму в проміжку від опівночі до четвертої ранку, коли навколо панує абсолютна темрява — саме в цей час інтенсивно виробляється гормон мелатонін, необхідний для збереження здоров’я та краси. Цей же період важливий для відновлення гідроліпідного балансу та регенерації клітин шкіри. Якщо вночі регулярно не спати, рано чи пізно на обличчі з’являться наслідки у вигляді темних кіл, погіршеної текстури та тьмяного кольору.

Правила вечірнього б’юті-ритуалу

Догляд перед сном мало чим відрізняється від ранкового. Основна відмінність у тому, що ми можемо наносити на шкіру живильні засоби та не турбуватися про її зовнішній вигляд. Уночі нас цікавить тільки дія продукту та результат. І якщо вдень блискучий фініш від крему є проблемою, під час сну такі нюанси не важливі.

  • Очищення. Якщо на вас косметика, то подвійне — спочатку демакіяж, потім вмивання пінкою, гелем або іншим делікатним засобом.
  • Тонізування. Після очищення зволожте шкіру тонером. Це необхідно для нормалізації pH і кращого всотування активних компонентів подальшого догляду.
  • Живлення. Нічні креми, маски й сироватки за консистенцією щільніші, ніж денні, оскільки виробники намагаються закласти в них максимум корисних речовин.

Це пов’язано з готовністю шкіри під час відпочинку посилено приймати все, що ми на неї наносимо

Що важливо знати про нічний догляд

Денну косметику не можна використовувати замість нічної, вона не придатна для цього через склад. Сонцезахисні фільтри, матувальні та захисні компоненти під час сну шкірі не потрібні. Вони будуть лише навантажувати її, не принесуть користі, а на ранок можуть з’явитися ще й висипання з подразненнями.

У нічних продуктах нас цікавлять такі компоненти як ретинол, вітамін C, кофеїн, AHA-кислоти, які активно регенерують, оновлюють і розгладжують шкіру, покращують тон, борються з пігментацією й освіжають вигляд обличчя.

До речі, про ретинол. Оскільки вітамін нестабільний, впроваджувати його в косметику можуть тільки висококласні фахівці. Засоби з ретинолом краще обирайте серед професійних і космецевтичних лінійок.

Наприклад, Medik8 використовує суто стабілізовані форми вітамінів A і C, а всі нічні ретинолові сироватки бренду створені за допомогою Time Release™ — технології, що поступово вивільняє корисні речовини та запобігає подразненню.

Наносіть продукти мінімум за годину до сну. Якщо поквапитеся й одразу ляжете в ліжко, половина нанесеного крему опиниться на подушці

Нічний догляд і вік

До 25 років шкіра нормального типу може обходитися без насиченого нічного догляду. Достатньо використовувати тонер після вечірнього вмивання, а регенеративні процеси шкіра запустить сама. Якщо тип сухий, варто використовувати зволожувальний або живильний крем залежно від стану й потреб шкіри. За наявності подразнень і лущення обирайте крем із заспокійливим ефектом.

Після 30 років вечірній б’юті-ритуал має стати регулярним, якщо хочете подовжити молодість і якомога довше зберегти підтягнуті контури обличчя.

Ближче до 40 років, а за необхідності й раніше, варто поєднати сироватку з кремом — тобто наносити засоби не в різні дні, а один за одним з перервою на всотування.

Слідкуйте за кількістю нанесеного крему. Надмірна порція може спричинити ранкові набряки. Якщо занадто товстий шар і шкіра не в змозі його повністю всотати, промокніть обличчя серветкою.

Наносьте вечірню косметику лише на очищену шкіру. Навіть якщо ви без макіяжу, вдень на обличчі все одно скупчуються забруднення та себум. Варто їм опинитися під шаром крему — і активний ріст бактерій забезпечений.

Якщо дуже втомилися й не хочете витрачати час на догляд, просто очистіть шкіру й більше нічого з нею не робіть. Зволоженням займетеся вранці

Підбирайте продукти відповідно до типу шкіри, її стану, віку та поточних проблем

Однієї гіалуронової кислоти та кількох екстрактів для зрілої шкіри замало, тоді як пептиди для розгладження глибоких зморщок — зайві в догляді за молодою шкірою без виражених ознак старіння. «Зайвий» догляд, як і недостатній, не приносить користі. Це лише навантаження на шкіру, яке за несприятливого результату може навіть нашкодити. Не забувайте про нічні засоби для ділянки навколо очей і губ, креми для рук і ніг. І намагайтеся спати щонайменше 7 годин.

Вечірній догляд є малоефективним у разі недосипання. Процеси детоксикації та відновлення шкіри найінтенсивніші в глибокій фазі сну. Це означає, що короткий і поганий сон не дає шкірі повноцінно регенеруватися та якісно приймати живильні речовини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: