Усе-таки потрібно частіше розмовляти – саме розмовляти, бесідувати, слухати, а не похапцем перекидатися кількома словами – зі старшими жінками. Тими, що дійсно прожили життя. В них стільки зворушливих спостережень, точних висновків, тонкої іронії, можливих лише на схилі літ, коли вже ніколи щось вдавати і марно до чогось вдаватися. Всього того, що може стати підказкою для нас – молодших, у кого попереду ще «все життя». Ми от натрапили на розмову журналу Interview з дивовижною Джуді Денч і “зависли”…

Це неймовірна жінка сама по собі: Дама-Командор Ордена Британської Імперії, британська акторка театру, кіно, телебачення та озвучення, режисерка.

Вона знялася у 55 фільмах – знаменитих і культових: і в касовій «бондіані» про агента 007, і в артхаусній «Розмові з ангелом». Вона отримала нагороду Американської академії кіномистецтва, премію BAFTA. Тричі номінована на «Оскар»: за неперевершені 8 хвилин у ролі королеви Єлизавети II у фільмі «Закоханий Шекспір», за роль письменниці Айріс Мердок у фільмі «Айріс» і за роль у фільмі «Місис Хендерсон представляє», де Денч зіграла власницю театру.

Утім, не свої творчі здобутки Джуді Денч вважає головним досягненням у житті, а родину. Понад 30 років вона прожила у щасливому шлюбі з єдиним коханням усього життя – актором Королівської Шекспірівської трупи Майклом Вільямсом і ледь впоралася з горем після його смерті від раку.

Вже 22 роки вона живе без нього. Зараз пані Денч 89, і в журналі Interview вона сказала дуже класну річ, ділимося…

«Рік тому по радіо я слухала інтерв’ю однієї жінки, якій виповнилося 105 років. Її голос був твердим і прекрасним. Вона сказала: «Я зрозуміла одну річ: з віком не можна зупинятися. Я ніколи не припиняю робити щось нове або те, за що взялася й почала, тому що знаю: можливо, вже не зможу повернутися до цього знову», – розповідала Джуді Interview і тут же жартувала: «Я ось теж ще здатна на щось нове. Наприклад, маю нове титанове коліно. Чомусь при ходьбі воно дуже швидко нагрівається, і якщо у мене мерзнуть руки…»

І далі продовжувала: «А якщо серйозно… Будь ласка, не кажіть мені, що я занадто стара, щоб щось пробувати. Я хочу сама одного разу переконатися, що не можу більше грати, що не можу вивчити роль, а не чути постійні пусті припущення про те, що у мене вже навряд щось вийде, бо я вже, м’яко кажучи, не молода. Дайте мені шанс. Дайте шанс нам усім…»

Проникливі слова. Дивовижна пані…

Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим 🙂