Богодар Которович (1941-2009) — видатний український скрипаль, диригент, педагог;  Посол української культури, народний артист України, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка, премії імені В. І. Вернадського НАН України, «Людини Року», академік Академії мистецтв України, завідувач кафедри скрипки, професор Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського, професор Сіднейської консерваторії музики (Австралія), засновник, художній керівник Національного камерного ансамблю «Київські солісти».

Маестро Которович став єдиним українським скрипалем, який один із небагатьох музикантів світу був удостоєний честі грати на унікальній скрипці Нікколо Паганіні «CANNONE» («Вдова Паганіні»), яку у 1999 році спеціальним літаком було привезено з Генуї до Києва для концертних виступів видатного музиканта.

Мета проєкту – підтримка державного святкування знакової події – 80-ої річниці Богодара Которовича, увічнення імені митця, актуалізація культурної спадщини постаті українського та світового мистецтва ХХ-ХХІ століття на міжнародному рівні.

«MAESTRO-Fest. Богодар Которович» включає комплекс заходів та ініціатив, які будуть реалізовані до жовтня 2021 року

«MAESTRO-Fest. Богодар Которович»

Одним із наймасштабніших заходів стало започаткування і проведення І Міжнародного фестивалю-конкурсу ім. Богодара Которовича «MAESTRO-Fest», до участі у якому запрошуються виконавці на струнно-смичкових інструментах у двох номінаціях: «Скрипка» та «Маестро» (альт, віолончель, контрабас). Детальну інформацію щодо конкурсу та участі у ньому можна отримати за посиланням.

Організатором «MAESTRO-Fest. Богодар Которович» виступив Культурно-мистецький благодійний фонд «Київ-Класік» на чолі з ініціаторкою та авторкою проєкту Євгенією Басалаєвою, народною артисткою України, відомою українською піаністкою, дружиною та творчим соратником Богодара Которовича.

Масштабне відзначення пройде за підтримки Українського культурного фонду

Шляхи і кроки Богодара Которовича

Також до переліку подій на честь вшанування відомого скрипаля увійде проведення гала-концерту Фестивалю віртуозів «MAESTRO-Fest. Український Паганіні» 7 жовтня у Колонному залі імені М. Лисенка Національної філармонії України; створення сайту, де будуть вперше опубліковані матеріали культурної  спадщини Маестро, частина унікального доробку родинного архіву Богодара Которовича – дружини Маестро Євгенії Басалаєвої та сина Антона.

Під час проведення урочистого заходу буде презентовано буклет-книгу «Богодар Которович. Фрагменти незавершеної повісті», відеоконтент, присвячений знаковій постаті «Династія», а також першу серію документального фільму «Шляхи і кроки Богодара Которовича». Організатори прагнуть, аби проєкт розвивався та став щорічним, вийшов за кордони України та завдяки масштабуванню, утверджував імідж нашої держави у світі як висококультурної країни, сприяючи зміцненню та розвитку міжнародних культурних зв’язків.