Українська фехтувальниця Ольга Харлан на Чемпіонаті світу з рахунком 15:7 перемогла російську спортсменку Анну Смірнову, яка виступає під нейтральним прапором. За регламентом фехтувальних турнірів, спортсменка-переможниця має потиснути руку суперниці. Інакше поєдинок вважатиметься не завершеним, а порушника можуть дискваліфікувати.

Це не зупинило Ольгу Харлан: вона демонстративно відмовилася тиснути руку і натомість висунула вперед шаблю. Росіянці це не сподобалося. Вона вирішила почекати рукостискання і майже годину не залишала зал турніру. Для цього їй навіть винесли стілець – присісти. Однак Ольга Харлан на рукостискання не пішла.

Смірнова розцінила це як «прояв неповаги» і вимагала все ж дискваліфікувати українську спортсменку

Регламентний комітет Чемпіонату спершу проігнорував вимогу росіянки і пропустив пані Харлан до наступного поєдинку з наступною учасницею – спортсменкою з Болгарії Йоаною Ілієвою. Але через кілька годин все ж оголосив про дискваліфікацію українки. Ганьба! Ольга Харлан все одно для нас переможниця!

Поєдинок Харлан та Смірнової – перший за час повномасштабного вторгнення поєдинок української та російської спортсменок. Досі нашим спортсменам заборонялося змагатися з представниками країни-агресора, навіть якщо вони виступають під нейтральним прапором. Нещодавно цю заборону зняли і залишили заборону змагань зі спортсменами під російськими прапорами.