Українка Анастасія Кулікалова отримала регіональну премію «Еммі»
Проєкт, в якому вона працювала, був номінований у шести категоріях і став переможцем у двох
Проєкт, в якому вона працювала, був номінований у шести категоріях і став переможцем у двох
Усі знають про Національні премії «Еммі» – The Primetime Emmy Awards та the Daytime Emmy Awards. Але окрім них існують також Регіональні та Міжнародні «Еммі», якими відзначаються досягнення у певному регіоні США або за видатну роботу поза межами країни відповідно. Зокрема, регіональна премія «Еммі» – це нагорода проєктів, які транслюються на менш ніж 50% покриття у США, а це 20 регіонів, включно з Чикаго та Середнім заходом США. І переможці в цьому напрямку є також Лауреатами Премії «Еммі». Як українка Анастасія Кулікалова!
Анастасія працює у різних напрямках – як оператор і гаффер, художник зі світла. Вона приїхала в США у 2018 році навчатися на магістерській програмі за державною стипендією імені Фулбрайта. Здобула освіту в Огайо й стала фріланс оператором-постановником, гаффером та фуд-фотографом. У портфоліо Анастасії – робота у кількох короткометражних фільмах: «Перше кохання», «Коронація», «Остання доставка», «Цензор», а також над створенням документального телевізійного тревел-серіалу «The 77: A City of Neighborhoods» для Choose Chicago – Бюро з туризму Чикаго.
У двох фільм отримав премії: за режисуру одного з епізодів і за видатну роботу зі світлом. Саме над світлом і працювала Анастасія Кулікалова – українська лауреатка «Еммі»!
Завданням Анастасії та оператора-постановника Джейкоба Мідкіфа було показати історично впливові місця як розвинених, так і поки що не дуже районів. У фільмі представлено багато ресторанів, які зберегли історичну кухню певного регіону чи країни. Фільм можна переглянути на сайті Бюро з туризму Чикаго. Цю візуальну роботу високо оцінило журі «Еммі».
«Це досягнення стало нашим спільним, оскільки для отримання якісного красивого зображення робота має бути колективною. Я працювала на проєкті художницею зі світла (гаффером). Після дискусії з режисером та оператором-постановником я виставляла освітлювальні прилади так, аби отримати найцікавіший або найатмосферніший світловий малюнок на людях та просторі. Далі його коригувала, додавала тіні. Потім разом з оператором ми вивчали кадр і вносили фінальні правки», – розповідає Анастасія.
«Я вирішила обов’язково їхати в Чикаго на вечір з нагоди нагородження, який відбувся 2 листопада. Церемонія проходила в готелі Swissôtel Chicago. Ми всією командою сиділи за одним столом і дуже нервували. Кожну категорію оголошували, далі називали номінантів і після такої «драматичної» паузи оголошували переможця категорії. Спочатку оголосили дві категорії, в яких ми не перемогли, далі оголосили перемогу дівчини режисерки. Ми всі дуже зраділи й занервували ще більше. Наступними були ми з оператором у категорії світла. Коли назвали наші імена як переможців, скажу чесно, деякі моменти просто випали з памʼяті. Стільки адреналіну, як у той вечір, я не відчувала навіть коли стрибала з парашутом», – ділиться враженнями Анастасія.
Українки неймовірні! Вітаємо Анастасію та бажаємо нових успіхів, а за посиланням нижче розповідаємо про ще 10 жінок у сучасному українському кінематографі.