Україна увійшла до європейського проекту на підтримку жіночого підприємництва і лідерства. Про це повідомила перша віце-президентка Київської торгово-промислової палати, голова Комітету жінок-підприємниць Людмила Сізікова на «Дні відкритих дверей», що був приурочений до Дня підприємця.

У проекті, окрім України, візьмуть участь Німеччина та країни Балканського регіону, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.  

«Мета нашої співпраці – посилити представництва жінок-підприємниць в органах влади й управління і, таким чином, сприяти успіху жіночого підприємництва у країнах-партнерах проекту. Комітет жінок-підприємниць Київської торгово-промислової палати, що створений ще у 2017 році при Київській ТПП, буде опікуватися цими завданнями та організовувати міжнародний обмін делегаціями», – заявила Людмила Сізікова.

Сьогодні у нас близько 20% різниця в оплаті праці між чоловіками та жінками

У заході взяла участь Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, яка підтримала активності Комітету жінок-підприємниць та зазначила, що питання забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків стоять у всіх сферах суспільного життя.

За її словами, за час локдауну жінок було звільнено у три рази більше, ніж чоловіків. «Економісти вирахували, якби зайнятість жінок була б така, як і зайнятість чоловіків, то це б додало 7 млрд доларів інвестицій до економіки України.  Сьогодні у нас близько 20% різниця в оплаті праці між чоловіками та жінками. Ми зараз активно працюємо над тим, щоб запровадити жіночі квоти в наглядові ради державних підприємств», – підкреслила Катерина Левченко.

Україна посідає друге місце в Європі за часткою жінок серед менеджерів та підприємців

Президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський навів статистичні дані про те, що Україна посідає друге місце в Європі за часткою жінок серед менеджерів та підприємців. Це приблизно 40% від загальної робочої сили серед приватних підприємців, серед керівників. «Є дослідження, для чого жінки займаються підприємництвом: 34% – щоб отримати додатковий прибуток, 21% – задля самореалізації, 16% – для незалежності, 14% – як альтернатива безробіттю. Ще одна цікава цифра: 90% свого доходу жінки передають у свої сім’ї та громади, а чоловіки тільки 40».

У рамках заходу «День відкритих дверей» найактивніші жінки-підприємниці отримали спеціальні  нагороди до Дня підприємця

Також компанії продемонстрували свої товари та послуги під час відкритої виставки, яка безкоштовно проводилася з ініціативи Комітету для посилення комунікації між київськими бізнесменами.