З безлічі новин тижня – хороших і не дуже, політичних і економічних, міжнародних і українських – журнал «Українки» відібрав саме ті, що стосуються нас, жінок. У цих новинах важливі не вік, не національність, не статус чи професія, а жіночі права, реалізація, можливості. Ці новини свідчать: жінки можуть все і жінки варті кращого.

Маю Санду обрано Президенткою Молдови
Мая Санду, вибори, Президентка Молдови

Перемогу на президентських виборах Мая Санду здобула в другому турі, обійшовши головного конкурента – чинного президента країни Ігоря Додона.

Трошки менше півроку вона очолювала уряд Молдови – у 2019-му, також три роки працювала міністром освіти і балотувалася на президентську посаду чотири роки тому, але програла згаданому Додону. Мая Санду вважається опозиціонеркою і прозахідною політикинею. Має 48 років.
А ще вам буде цікаво прочитати і ось такі новини: упевнені, кожна україночка дізнається для себе щось неочікуване та корисне.


Шахістка Вікторія Чміліте-Нільсен очолила парламент Литви
Шахістка, Вікторія Чміліте-Нільсен, політика
Фото: delfi.lt

Вікторія Чміліте-Нільсен не просто шахістка, вона – чемпіонка Європи 2011 року і триразова срібна призерка чемпіонатів Європи серед жінок і єдина жінка-гросмейстерка в історії Литви. Уявляєте, який інтелект!

Вікторії Чміліте-Нільсен лише 37 років, політичну кар’єру вона розпочала вісім років тому і за цей час стала лідеркою «Ліберального руху».

Читайте також: Софія Окуневська: перша українська жінка-лікарка гінеколог


YSL Beauty розпочинає освітню програму Abuse Is Not Love
Насильство, Yves Saint Laurent, освітня програма

Всесвітньо відома компанія Yves Saint Laurent  Beauty не залишилася осторонь проблеми домашнього насильства і започаткувала освітню програму Abuse Is Not Love разом з організаціями En Avant Toute, Women’s Aid, It’s on Us.

Вони мають намір розробити для шкіл та університетів і дівчат 16-24 років окремі просвітницькі кампанії про те, як розпізнавати насилля, сексизм, як протистояти таким проявам, як себе захищати і до кого звертатися. Також програма Abuse Is Not Love передбачає допомогу тим, хто вже постраждав від домашнього насильства.

Читайте також: Мене домагаються. Що робити?


В Еміратах заборонили вбивати жінок, які «зганьбили» сім’ю
Об'єднані Арабські Емірати, закони, жінки
Фото з відкритих джерел

Влада Об’єднаних Арабських Еміратів продовжує переглядати і демократизувати закони щодо жінок. Рік тому їм дозволили подорожувати і кермувати автомобілем без супроводу чоловіків, але все ще з їхнього дозволу. Минулого тижня президент ОАЕ Халіфа ібн Заїд Аль Нахайян підписав закон, згідно з яким заборонив чоловікам вбивати жінку під приводом захисту гідності – за те, що вона зрадила або зганьбила свою дівочу честь. За це в Еміратах чоловіка не карали, а тепер судитимуть як за злочин вбивства. Також віднині в ОАЕ чоловіків каратимуть за домагання і переслідування жінки на вулиці.

Читайте також: Куля в серці: доленосні кохання Леся Курбаса


В Канаді відкрили захисний притулок для працівниць секс-індустрії
Фото: фейсбук-сторінка Wish

Це взагалі перший притулок для працівниць секс-індустрії. Відкрила його у Ванкувері правозахисна організація Wish, яка надає підтримку тим, хто працює в секс-індустрії. Відкрити його підштовхнула епідемія COVID-19: в притулку жінки можуть ізолюватися у разі хвороби, отримати ліжко, харчування, медичну допомогу, попрати, переночувати, а також отримати консультацію з захисту прав.

Читайте також: Боротьба з COVID-19 по-жіночому

За матеріалами ВВС, 50vidsotkiv.org.ua, Vice, WAM