Дискримінація жінок через менопаузу, на жаль, досі поширене явище, навіть у такій цивілізованій країні як Велика Британія. Саме тому парламентський комітет із питань жінок та рівності за ініціативи її очільниці, політикині Керолайн Нокс розпочав розслідування численних заяв та звернень британок, які зазнали дискримінації на робочому місці через період менопаузи. Найчастіше таких жінок звільняли з роботи, пише соціальний проєкт «Жінки – це 50% успіху України» з посиланням на The Guardian. Це відоме і шановане видання навіть присвятило окрему статтю темі таких утисків.

Парламентський комітет має на меті не лише їх виявити, а й внести зміни до закону про рівність. Зокрема, додати поняття «менопауза» у перелік «захищених характеристик», тобто таких, що захищені від дискримінації, як-то ознаки раси, статі, релігії, соціального походження, сексуальної орієнтації тощо. «Ми захищаємо на законодавчому рівні материнство, то, може, варто подумати, щоб захищати людей, які уже не можуть бути матерями. Менопауза не є інвалідністю», – цитує слова Керолайн Нокс «Жінки – це 50% успіху України».

Британська парламентарка вважає за необхідне переконати інших: менопауза – це не те, над чим потрібно глузувати та насміхатися

На фото Керолайн Нокс

Читайте також: 10 речей, від яких треба відмовитися кожній жінці

“Це фізичний, психічний та емоційний стан, який жінка проживає у певний період життя. І, який, звісно, позначається на роботі, але не може бути причиною звільнення. Якщо компанії хочуть зберегти досвідчену, кваліфіковану експертку, їм потрібно полегшити переживання цього стану”, – підкреслила Керолайн Нокс.

З цією метою в Британії створено групу The Menopause Charity. Вона проводить публічну кампанію на захист жінок у менопаузі, аби ті не соромилися гормональних змін і не зазнавали утисків.

Чудова ініціатива, дівчата. Нагальна й для України також. Адже скільки жінок разом із непростими фізичними змінами зіштовхуються ще й з моральним тиском: жартиками, зневажливістю, неоднозначними натяками. Будемо також із цим боротися!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: