ТОП-5 питань, з якими українці йдуть до сексологів
Розпитали в Асоціації сексологів та сексотерапевтів України.
Розпитали в Асоціації сексологів та сексотерапевтів України.
Така Асоціація в Україні теж є, і шкода, що мало хто про неї знає. До сексологів у нас досі ставляться з пересторогою чи подивом, мовляв, це фахівці для “лікування збочень”:) Насправді завдання сексологів – налагоджувати статеве здоров”я та життя людини чи пари. Значна частина їхньої роботи – це консультування, інформування, корекція помилкових уявлень, відновлення статевого потягу та гармонізація відносин у парі, вирішення індивідуальних сексологічних проблем тощо. В усьому цивілізованому світі сексологи такі ж затребувані і звичні, як гінекологи, урологи чи психологи і не рідко суміщають ці спеціалізації.
В Україні сексологія тільки почала розвиватися і приємно, що нею займаються, зокрема, й молоді повні сил, ентузіазму дівчата – такі як членкиня згаданої Асоціації Святослава Федорець. Вона ж і окреслила нам загальну картину «сексу по-українськи».
Типові питання, з якими українці звертаються до сексологів:
Частіше першими до сексолога приходять жінки. Проте більшість проблем, з якими вони звертаються, потребують роботи в парі з чоловіком. Бо якщо жінка, наприклад, скаржиться на втрату оргазму, то без роботи з її партнером оргазми не повернуться.
До сексологів звертаються різні прошарки українців. Вік, освіта, сімейний стан дуже різний. Крім того, сама категорія клієнтів сексолога-психолога, сексолога-гінеколога та сексолога-педагога буде різною. Але при цьому молоде покоління все ж звертається до сексологів легше і сміливіше, аніж старше, яке росло в країні, де «сексу не було» і обговорювати «проблеми в ліжку» вважалося неприйнятним і непристойним.
Основна проблема українських пар: нерозуміння або незнання особливостей сексуальності в різних вікових періодах і в різних періодах спільного життя. Сексуальність, так само як і статевий потяг – це не є щось стале. Вони формуються, розвиваються та змінюються протягом усього життя. А відтак, навіть життєві зміни, вікові чи сімейні кризи можуть викликати сексуальні проблеми. Вони часто пов’язані з іншими дисфункціями: сімейними, соціальними, комунікативними тощо. Людина може звернутися спочатку зі скаргою на сімейні конфлікти, а працюючи з ними виявляється першопричина – сексуальні дисфункцій пари. Або ж навпаки: звернення з сексологічною проблемою може виявити проблеми, наприклад, з самооцінкою.
Маємо на наших сторінках дієві поради, коли секс у парі і пристрасть зовсім не такі бурхливі та яскраві, як були на початку стосунків.
Сором – головий стримуючий фактор звернень до фахівця. Теми статевого життя і сексуальність досі залишаються табуйованими. Українським сексологам не залишається нічого іншого, як просто інформувати, що в питаннях сексуальної дисгармонії нема нічого соромного, що турбуватися про своє статеве життя, налагоджувати його – це нормально, а сексолог – такий же фахівець, як гінеколог чи психолог. Треба формувати ціннісне ставлення до себе, свого життя, свого здоров’я, зокрема й репродуктивного.
Сучасний парадокс: повна відкритість тем сексу, коли про нього говорять багато, коли він доступний, не вирішує проблем сексуального життя: поширення статевих захворювань, ВІЛ, підліткові вагітності, кількість абортів та розлучень в нашій державі продовжують рости. Всі ці проблеми так чи інакше дотичні до питання сексуальної обізнаності населення.
Українцям не вистачає грамотного статевого виховання. Необхідність таких занять відстоює Асоціація сексологів та сексотерапевтів України. Здорова сексуальність закладається в дитинстві – батьками, оточенням. Помилки виховного впливу, неадекватні реакції на сексуальні прояви дитини часто призводять до деструктивних наслідків, які можуть залишатись в сексуальній сфері на все життя.
От так, дівчата… Не менш цікавим є законодавче врегулювання інтимних зв’язків – почитайте про Секс і закон: що в ліжку заборонено навіть подружжю – тут зібрані правові акти про статевий акт, вік сексуальної згоди і… привід для втечі з РАГСу.
Фото надані Святославою Федорець, а також з відкритих джерел.