Персні з колекції Jewelry Concept

Художник Енді Ворхол колись сказав: «Прикраси не роблять нас красивішими, але допомагають нам почуватися більш красивими». А також впевненими і захищеними – так би доповнили слова цього митця знавці ювелірної справи, біоенергетики, гемологи. Вони добре знають, що прикраси – по суті, метал і камені – мають свої фізичні і навіть метафізичні властивості, які здатні впливати, взаємодіяти з “фізикою” людини.

У стародавніх культурах прикраси ніколи не були просто брязкальцями, нагадує й Тетяна Масюк, ювелірна експертка, засновниця бренду Jewelry Concept – нашого партнера у циклі статей про ювелірний гардероб. Вона багато років працює з коштовностями і знає про їхню силу не на словах, а з фактів – і наукових, і викладених у легендах та переказах.

Тетяна МАСЮК,
фахівчиня з формування ювелірного гардероба, авторка лекцій та майстер-класів із ювелірної стилістики

Має дві вищі освіти, закінчила курси державного Гемцентру з експертної оцінки та діагностики дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, каменів органогенного походження.

Партнерка і донедавна комерційна директорка мережі ювелірних салонів «Абрикос».

Понад 6 років очолює власний проєкт Jewelry Concept.

Прикраси, зазначає Тетяна Масюк, здатні поєднати, збалансувати різні, складні і часом несумісні енергії, спрямувати їх так, щоб вони допомагали та захищали.

Подвійна приємність, коли обрані сережки чи перстень не просто модні й вишукані, а ще й енергетично посилюють власницю, працюють як її талісман. Про цей правильний вибір, а також про значення прикрас, прикмети, силу ми розпитали Тетяну в детальному інтерв’ю.

Тетяно, прикраси завжди наділяли силою чи це більше віяння нашого часу?

Вони завжди мали сакральний сенс, енергетичний – наповнювали жінку та захищали. В наш час ці знання майже забуті, а колись цикли Місяця та жінки зображали в 16 ювелірних прикрасах. В Європі, скажімо, існувало поняття ранкового та вечірнього гарнітура, кількість прикрас у них сягала 21. В Індії досі вбрання нареченої налічує 19 прикрас, кожній з яких надається певний сенс, пов’язаний із чакрами.

Нехтувати древніми знаннями не варто. Якщо протягом століть накопичувався такий великий досвід, чому б ним не скористатися. Головне, керуватися при цьому здоровим глуздом, власними потребами й відчуттями.

Як на нас впливають прикраси? Візьмемо найпоширеніші – персні, сережки, кулони…

Персні – це взагалі найпотужніші обереги. Вважається, що через кільце проходить божественна енергія. А колись на перснях ще й робили спеціальне гравіювання з певним сенсом.

Прикраси на ногах, зокрема, браслет-анклет на правій нозі посилює наш рух вперед. Прикраси на талії допомагають здійснити бажання і посилюють сексуальність. Кулони здатні сфокусувати нас на цілях, а сережки розкривають творчий потенціал. Чим частіше ми їх міняємо, тим більше креативних ідей у нас з’являється.

Прикраси для голови (тіари, шпильки, обідки) відповідають за наш зв’язок із космосом. Невипадково священнослужителі завжди носять високі головні убори, а корони монарших осіб прикрашені коштовним камінням. Це не лише символ влади, а й потужний родовий оберіг.

Дорогоцінний метал, який ми носимо, також має захисний вплив. Вважається, що золото працює ефективніше і швидше, ніж срібло.

Срібний перстень радять одягати на ліву руку на старому Місяці – це чистить нашу енергетику

Персні з колекції Jewelry Concept
А що ви скажете про коштовне каміння?

Їх теж здавна наділяли силою. За допомогою каменів можна покращити здоров’я, регулювати настрій, працювати з нав’язливими станами, захищати себе від негативу, гармонізувати стосунки тощо. Вірити в це чи ні – кожен вирішує сам. Але вважається, що вузли кристалічних решіток вступають у резонанс з енергетичними центрами людини – чакрами і створюють певні коливання.

Причому камінь починає «працювати» не одразу, а через три тижні після того, як його починають носити. Для повного налаштування потрібно 3-6 місяців.

Також існує таке поняття, як здатність витримати камінь – тобто чи енергетика конкретної людини здужає його силу. Наприклад, рубін – камінь надсильний, і якщо його носити не знімаючи довгий час, то замість підзарядки отримаєте емоційне вигоряння.

Тобто кожен камінь за щось «відповідає»?

Так, і про це можна написати окрему статтю. Наведу лише кілька прикладів:

  • рубін – найсильніший афродизіак і потужний енергетик;
  • сапфір сприяє успіхам у діловій сфері;
  • бурштин допомагає досягти мети;
  • малахіт допомагає в улюбленій справі і сприяє прибуткам;
  • бірюза дарує нам легкість, красу, молодість;
  • рожевий кварц – це енергія чарівності, жіночності;
  • рутиловий кварц – посилює сексуальність та привабливість;
  • червоний корал додає нам стрижень, силу волі.

Що цікаво, вплив каменя може змінюватися в залежності від форми чи металу. Скажімо, смарагдове серце – це про кохання, а гранатове серце – це чистий секс

Ланцюжок з кулоном з колекції Jewelry Concept

Читайте також: Ювелірний гардероб: що це таке і які прикраси дійсно потрібні жінці

Іншими словами, значення мають не лише сам камінь чи метал прикраси, а її форма також?

І форма, і місце, на якому прикрасу носять, багато в чому визначають, як вона діятиме. Перстень чіткої форми, в ідеалі – з квадратним зеленим каменем, на безіменному пальці правої руки підвищує успіх і задоволення в роботі. Прямокутний перстень теж із зеленою вставкою, але вже на мізинці допомагає в розширенні бізнесу та зростанні прибутків. Овальна форма прикрас відповідає за стосунки та емоції. Асиметрична (наприклад, у сережках) підсилює наш креатив, революційні ідеї, знімає внутрішні блоки…

Часто прикраси роблять у вигляді певних символів. Які з них вважаються найбільш значущими, захисними?

Їх також немало, але найбільш зрозумілі для нас такі:

  • дерево життя – захисний оберіг для всієї родини, символ добробуту та продовження роду;
  • слон – символ подолання смерті, інтелекту, сили, відданості, щастя та багатства;
  • сонце приносить удачу і процвітання, а також дає терпіння і спокій;
  • змія додає мудрість, сексуальність, жіночність;
  • чотирилисник символізує удачу та щастя. Кожна пелюстка відповідає одній зі стихій і має своє значення: вогонь відповідає за впевненість у собі та популярність, вода – за матеріальний успіх, земля відновлює душевну рівновагу, здоров’я, гармонію, повітря оберігає сімейне щастя і приносить кохання.
Як обрати прикрасу для захисту?

Вибираючи коштовність, дуже важливо відчути тактильний, енергетичний контакт з нею. Наша психіка має так званий фоновий режим, в якому ми «прокручуємо» проблеми чи завдання – те, що нас турбує, або те, що хочемо вирішити. І коли в такому «фоновому» стані ми йдемо в магазин, навіть просто розвіятися, то нас приваблює саме той прояв енергії (у випадку з прикрасами – форма, колір, камінь, метал), який допоможе вплинути на проблему. Тому я завжди рекомендую передусім прислухатися до себе, приміряти прикрасу, відчути її.

Наше тіло зазвичай відчуває, що йому потрібно, та інтуїтивно обирає те, що йому допоможе

Персні з колекції Jewelry Concept

Читайте також: Ювелірний гардероб: 3 правила, як скласти базу на щодень і вечір

Чи правда, що прикраси здатні забирати на себе погану енергетику?

Неодноразово в цьому переконувалася і на своєму досвіді, і на прикладі знайомих. Якось після не дуже приємної зустрічі в мене особисто тріснув дуже міцний камінь – онікс на персні. Моя клієнтка двічі одягала прикраси на переговори в одну й ту ж компанію і щоразу після цього губила прикрасу. Ще колись розлетілося намисто після розмови з дуже «важкими» партнерами.

Якщо таке відбулося, що робити?

Треба сказати прикрасі спасибі за те, що таким чином захистила вас від негативу. Не намагайтеся її відновити. Не варто. Краще подаруйте собі нову прикрасу.

Якщо з прикрасою все добре, але, наприклад, ти отримала її в дарунок або у спадок, або побувала в ній у неприємній ситуації чи серед не дуже хороших людей – чи можна її очистити від чужої енергії?

Навіть потрібно. Є два способи очищення:

  • покласти прикрасу в землю – навіть у горщик вазона, головне не забути 🙂
  • покласти на певний час перед свічкою, що горить.

Отриману у спадок прикрасу я все ж раджу переплавити у нову: ви водночас очистите метал і створите річ на свій смак.

Від заздрощів добре захищають такі мінерали як гематит, шерл та лава – вони блокують негативні дії, спрямовані на нас, допомагають вистояти в будь-яких ситуаціях

Ланцюжок з кулоном з колекції Jewelry Concept

Читайте також: 10 прикрас, в які варто вкладати гроші: поради ювеліра

Як «зарядити» прикрасу на хороше – захист, допомогу?

Є така версія, що коштовність треба покласти перед свічкою і над нею щиро загадати своє бажання. На Сході в давнину був звичай «підзаряджати» бірюзу – вважається, що вона дуже сприяє торгівлі. Її клали на гроші і через певний час брали в кишеню чи гаманець і носили з собою – гроші начебто починали прибувати. Можна перевірити 🙂

Але на мою думку, ми самі наділяємо прикрасу хорошим змістом вже у момент покупки, адже він завжди пов’язаний з приємними емоціями. Перстень, ланцюжок чи сережки, отримані в радості, працюватимуть із закладеною в них силою – задоволення, піднесеного настрою, щастя.

Зичимо таких емоцій і приємних покупок усім читачкам журналу “Українки” і радимо зайти на youtube-канал Jewelry Concept, де Тетяна Масюк розповідає дуже багато цікавого про коштовності та ювелірний стиль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: